Wpis z mikrobloga

@hans211: Człowiek po urodzeniu owszem korzysta tylko z własnych mechanizmów, płód niestety nie jest w stanie przeżyć bez mechanizmów matki czyli innego organizmu (widzisz różnicę?), tu nie chodzi tylko o takie oczywistości jak zapewnienie energii. Wiele struktur płodu nie może się rozwinąć bez pobudzenia hormonami i substancjami wytwarzanymi przez matkę, wielu z nich płód nie wytwarza wcale, albo w wystarczającej ilości, skoro nie wytwarza ich sam to w jaki sposób
  • Odpowiedz
@Doomino: oczywiście, że tak. Jeśli kobieta ma wybór, ale świadomie decyduje się urodzić dziecko to ja absolutnie się nie będę na ten temat wypowiadać, ani tym bardziej krytykować. Jest gigantyczna różnica między chorym dzieckiem, urodzonym w ramach świadomej decyzji, a tym urodzonym z musu. I ta różnica odbija się nie tylko na kobietach, ale w głównej mierze na dzieciach, które są po prostu źle traktowane i widziane jak źródło wszelkich
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: też nie do końca, ponieważ to że ktoś wywiera na drugą osobę presję nie oznacza że musimy się na to godzić :)
W tym przypadku znajoma zdecydowała że donosi ciąże mimo wyboru jaki miała a i tak teraz jest nieszczęśliwa, sypie się jej małżeństwo, są w złej sytuacji finansowej i tym podobne.
Chodzi tylko o to że my zaraz takiego wyboru możemy nie mieć w ogóle.
Tfu
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: powiem jeszcze więcej - gdybym miała do wyboru w-------e w przepaść ciebie lub dowolny zarodek/płód, w---------m ciebie. Według twojej logiki człowiek i płód to to samo, więc nie zważając na twoje kwiki i płacz jak to jesteś dużym, rozwiniętym i czującym chłopcem z marzeniami i przyjaciółmi kopnęłabym cię w dupę abyś lotem wzbił się swobodnym, bo jesteś tyle wart co galareta bez oczu :D
  • Odpowiedz
@Wijj: odbieranie i przetwarzanie substancji typu hormony realizowane jest w ramach alimenatora, czyli dalej jest systemem autonomicznym. W ogóle uzależnienia człowieczeństwa od zdolności w rodzaju wytwarzanie hormonów to kompletny bezsens. Równie dobrze osoby, które w wyniku defektu muszą dostarczać sobie hormony moga być uznane za nie-ludzi. Takie kryterium jest kompletnie sybiektywne i nieracjonalne. Znowu nawołuję. Jak chcecie zabijać to po prostu to przyznajcie, ale nie wmawiajcie sobie i innym, że
  • Odpowiedz
@hans211: właśnie... "odbieranie i przetwarzanie hormonów" czyli pobór ich musi nastąpić... Nie jest w stanie przeżyć bez matki i koniec dyskusji z Twoją osoba, bo to już się robi śmieszne
  • Odpowiedz
ak chcecie zabijać to po prostu to przyznajcie, ale nie wmawiajcie sobie i innym, że człowiek jest jakimś zlepkiem, płodem, embrionem itd


@hans211: tak, chcemy zabijać :DD

Czy prolajfom z deficytem intelektualnym naprawdę wydaje się, że te wasze urojone hehe mordowane dzieciątko nas rusza? ;>>

Codziennie na każde adoptowane duchowo dziecko ja duchowo morduje dziesieć. Twoje p---------e o nienarodzonych aniołkach to mniej więcej jak czytanie Harrego Pottera, tyle mi to
  • Odpowiedz
@hans211: ale typie, ty nie rozumiesz

Mam koleżankę, która jest weganką. Kiedy ktoś je jajka, to ona lamentuje, że mordowane jest małe kurczątko. Cała reszta je jajka ze smakiem i puka się w czoło.

Ty jesteś tą koleżanką ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tyle samo robi mi twoje p---------e o morderstwie ;)
  • Odpowiedz
@hans211: tylko jakie zaklinanie rzeczywistości? XD
W takim razie proszę Panie uczony, napisz nam po co dziecko w łonie matki jest do niej przylaczone pepowina? Skoro jest autonomiczne?
Człowieku, Ty chyba jesteś lekko upośledzony skoro nie rozumiesz o czym jest mowa.
Czy w jakimś momencie, którakolwiek z osób mówi że chce usuwać dziecko zdrowe, bez wad genetycznych no takie ma widzimi się?
  • Odpowiedz
@hans211: Ja przyznałem, że może być i człowiekiem nic to z absolutnie nie zmienia, bo taki ''człowiek'' odczuje swoją ''śmierć'' podobnie jak wyrwana z ziemi roślina. Mimo to jeśli nie widzisz rozróżnienia między starszą osobą która musi suplementować hormony, ale posiada w pełni rozwinięte szlaki metaboliczne z nimi związane, zdolne do funkcjonowania, a embrionem który posiada ich niefunkcjonalne zalążki lub wcale to powodzenia...
  • Odpowiedz