Wpis z mikrobloga

#xerxesmrowki - zapraszam do obserwacji:)

Dziś ze zdjęciem:)
Nic ciekawego sie nie dzieje poza zmianą nawyków żywieniowych - wiecej wszystkiego: miodu i bialka, dużo więcej. Możliwe ze nowe królowe maja taki apetyt;)
A skoro o krolowych mowa, jest ich calkiem sporo - kilkanaście. Oczywiście maja skrzydelka, które odrzucają po kopulacji. Trudno mi sie zorientowac czy któraś z nowych jest juz po i czerwi, natomiast widzialem kilkanaście oderwanych skrzydełek więc jest to możliwe:)

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
#zostanwdomu
#xerxesmrowki
PWRXerXes - #xerxesmrowki - zapraszam do obserwacji:)

Dziś ze zdjęciem:)
Nic ciek...

źródło: comment_1586928171TWxg20Vx9fIAw8r9rJsYAo.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Zielony34: mniej więcej. Bardzo niewiele gatunkow mozna rozmnażac wsobnie, to jest jeden z tych niewielu. W każdym innym przypadku nowe królowe sa bezużyteczne i wręcz są balastem.
Populacje reguluje sam ilością pokarmu:) one regulują sobie wilgotność w gnieździe i temperaturę z której korzystają - przenoszą potomstwo w miejsce ktore im bardziej odpowiada
  • Odpowiedz
@ElCidX: szklo 60x60x10, na #xerxesmrowki masz więcej zdjęć. Koszt szkla plus mrowek. Mrowki kosztuja roznie 1-700zl plus koszt maty grzewczej. Za te placilem 300zl. Czasu nie dużo, karmienie - 5minut. Czasem posprzątać resztki po obiedzie i tyle:)
  • Odpowiedz
L. niger? Jak doprowadziłeś do wyrojenia królowych, to niezła hodowla. Nigdy nie dotarłem do tego etapu. I co teraz? Te królowe nie mają gdzie odlecieć, więc tam zdechną, czy wypuszczasz je z formi?
@PWRXerXes:
  • Odpowiedz
@Precypitat: to jest Pheidole indica/india. Samce kopuluja z samicami w obrębie kolonii. Mialem 3 plodne krolowe, będę mial kilkanascie:)
Inne gatunki praktykujące podobne zwyczaje to faraonka albo Tetramorium bicarinatum
  • Odpowiedz
@Zielczan: nie wiem jaka tu jest powierzchnia, moje ma 0.36m^2
Wysokość ma jedynie znaczenie dla Ciebie jesli chcesz włożyć rękę. U mnie to jest 10cm
Gniazdo jest tutaj spore, jak również arena. Na tą chwilę u mnie arena wystarczy na jakiś czas, na jaki tego nie wiem. Gniazdo rowniez pomieści jeszcze sporo mrowek. Myślę ze realnie jakieś 3k
Pozniej podłącze kolejna arenę (do tej/ arene mozesz zoabaczyc na tagu #xerxesmrowki
Nie
  • Odpowiedz