Wpis z mikrobloga

#lornetki
#statyw
#astronomia

Początkujący amator szuka do obserwacji nocnego nieba (inspiracja ostatnią pełnią) statywu do lornetki Olumpus DPS I 10x50. Szukam wskazówki czy będzie odpowiedni do tego najtańszy szrot z allegro, czy istnieje coś takiego jak średnia półka, w zasadzie to chyba wszystkie spełnią podstawowe zadanie jakim jest unieruchomić przyrząd obserwacyjny, raczej chodzi mi o to żeby nie rozpadł się w rękach i był w miarę solidny.

coś takiego ma sporo dobrych recencji na mallu i wyskoczyło mi w polecanych https://www.mall.pl/statywy/hama-statyw-star-153 , a może coś od skośnych braci.

na alledrogo pełno za ok 50 zł marki nic mi nie mówią.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TompsonzPolski: Mam podobny statyw do tej Hamy, używałem go zarówno z lornetką 10x50 jak i 12x60 i sprawuje się dobrze. Zaznaczam że podobny, nie wiem czy podobnie wykonany ale kosztował podobne pieniądze na allegro. Ważna jest sztywność nóg i głowicy żeby to wszystko nie drżało.

Edit: po dokładniejszym obejrzeniu zdjęć to wygląda mi to prawie dokładnie na to samo co ja mam, nawet pokrowiec jest identyczny, podobnie wajcha do zmiany
  • Odpowiedz