Wpis z mikrobloga

#symbole #herby #heraldyka #pytanie #pytaniedoeksperta #poczta #pocztapolska #niewiemjaktootagowac

Nie wiem jakimi tagami opisać, żeby trafiło do osób mogących coś powiedzieć. Takie trochę #problemypierwszegoswiata
Zastanawia mnie wzór na tej skrzynce pocztowej. W zasadzie, co to ma przedstawiać? Jest ktoś w stanie to określić?

Zwykle są z herbem w którym jest krzyż - myślałem, że to może coś z pocztą szwajcarską, jednak tutaj jest jakiś miecz (czy coś).
defoxe - #symbole #herby #heraldyka #pytanie #pytaniedoeksperta #poczta #pocztapolska...

źródło: comment_1586877958HBqiMKyG2Usa6PuKl1nEGu.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@sphinxxx: heraldyki nie szukam ale może ktoś jest w stanie określić jakiś ogólny "styl","wpływ" czy cokolwiek.
Sam herb, to jakiś herb. Bardziej mi chodzi o otoczkę herbu - lwy (chyba), jakaś gwiazda radziecka... WTF?!
  • Odpowiedz
@defoxe: Ogólnie to jest to radosna twórczość na temat herbu, trzymacze są (te niby lwy), tarcza herbowa jest, jakieś dwie flagi (ktoś się wzorował herbem jakiegoś królestwa), kopuła zamiast korony, ta radziecka gwiazda (xD) zamiast klejnotu, no cuda niewidy, po prostu zlepka, która ma imitować herb. Każdy średnio rozgarnięty człowiek zresztą mam nadzieję ogarnia, że za czasów szlachty nie było skrzynek pocztowych ;p
  • Odpowiedz
@defoxe: Cieżko powiedzieć, czy to prawdziwy herb, czy radosna twórczość, ale można pospekulować.
To raczej jest herb miejski. Te lwy, to tak zwane trzymacze. Ozdoba pod herbem, to łańcuch z orderem, czyli tak zwany order herbowy. Dwie flagi trzymane przez lwy, to dość rzadki motyw. Na tarczy tylko miecz.
Obstawiałbym jednak, że to nic konkretnego, a z pewnością nie z terenu Polski
  • Odpowiedz