Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #opony #bmw

#pytanie do zmotoryzowanych właścicieli samochodów posiadających dwa różne rozmiary opon (jeden na osi przedniej, drugi na tylnej). Np: 225/40 R18 na przodzie i 255/35 R18 z tyłu.

Pracuję nad kalkulatorem (konfiguratorem) pozwalającym wyszukiwanie modeli opon występujących (dostępnych) zarówno w jednym jak i drugim rozmiarze jednocześnie.

Obecnie zapewne wielu z Was boryka się z sytuacją kiedy szukacie opony dla jednego rozmiaru (np. na oś przednią) i ją znajdujecie, okazuje się jednak, że w drugim rozmiarze (na oś tylną) wybrany model nie jest w ogóle dostępny/produkowany lub odwrotnie.

Z pomocą ma przyjść mój kalkulator, w którym podajecie dwa rozmiary, klikacie przycisk i pokazuje się Wam lista wszystkich modeli z podziałem na sezony, dostępnych zarówno w jednym jak i drugim rozmiarze.

Poniżej screen. Prośba o uwagi, jakieś sugestie i jak w ogóle nazwalibyście takie ustrojstwo? No i w ogóle czy uważacie że takie narzędzie będzie przydatne:)
Pobierz
źródło: comment_1586861914iMg23MnIK9h8nk2DhoGBTp.jpg
  • 14
czy uważacie że takie narzędzie będzie przydatne


@adnim: Czyli możesz sprawdzić dostępność 2 rodzajów opon na raz?
Jaki to ma sens, jeśli hurtownia a) ich nie ma
ale już hurtownia
b) ma oba rozmiary dostępne ?
Jeśli komuś zależy to poszuka dwóch kompletów z 2 źródeł.
@Crow7422: Tutaj nie chodzi o komplety tylko o pary. Załóżmy że mirek ma nowe BMW i potrzebuje dwóch opon na przód w rozmiarze XXX oraz dwóch w rozmiarze YYY. Razem potrzebuje 4 opon tego samego producenta, modelu ale w dwóch różnych rozmiarach. Szukanie tego czasami może zając sporo czasu bo jak wspomniałem często coś co jest dostępne w jednym rozmiarze, w drugim nie występuje.
@kipowrot: Chodzi tobie o kalkulator zamienników? Porównanie parametrów dwóch rozmiarów? Bo taki screen załączyłeś.

Moje narzędzie służyć ma do czego innego.

Zwykły kowalski ma na aucie cztery takie same opony, wszystkie w tym samym rozmiarze, ale... u 10% kierowców sprawa nieco się komplikuje, bo muszą montować inne opony na przód i inne na tył (inny rozmiar).
@adnim: Tzn o to mi chodziło, przez rodzaje miałem na myśli rozmiary. Osobiście nie wydaje mi się to super przydatne, bo
a) takie poszukiwania nie są trudne oraz co najważniejsze nie ograniczają się wyłącznie do 1 sprzedawcy/hurtowni
b) w przypadku braku wymaganego rozmiaru można bez problemu użyć opon innego producenta

Kipowort miał na myśli obliczanie średnicy koła żeby znać jak duże różnice są pomiędzy przednią osią a tylną. Nie ma to
@Crow7422: No jak możesz użyć opon innego producenta? Kto kupując komplet opon zimowych zamówi sobie dwa Nokiany WR D4 na przód i dwie Dębice Frigo HP2 na tył? Tym bardziej przy autach z napędem 4x4 gdzie opony muszą być tego samego producenta i mieć ten sam wzór.

Nie rozumiem tego ograniczania się wyłącznie do jednego sprzedawcy, hurtowni. Ja jestem porówywarką cen opon, mam więc w ofercie wszystkie dostępne na rynku marki,
@adnim: postaraj się przeczytać ze zrozumieniem, ktoś będzie chciał skorzystać z Twojego narzędzia do znalezienia już konkretnego towaru, ale NAJPIERW musi chcą nie chcąc skorzystać z kalkulatora opon, żeby wiedzieć, że na przykład na jego felgi, które też są różnej szerokosci wchodzą różne rozmiary opon, jak będzie miał to i to w jednym miejscu to sobie już potem wybierze. Ty bierzesz tylko tych co mają fabrycznie różne szerokości i mają podane
Tym bardziej przy autach z napędem 4x4 gdzie opony muszą być tego samego producenta i mieć ten sam wzór.


@adnim: Pierwsze słyszę.

Nie rozumiem tego ograniczania się wyłącznie do jednego sprzedawcy, hurtowni. Ja jestem porówywarką cen opon


@adnim: Co nie oznacza że masz najniższe ceny, więc jeśli ktoś poświęca czas szukając odpowiednich opon, to z pewnością na koniec porówna ceny np z allegro.
@Crow7422: Nie będzie musiał. Wulkanista porównywać będzie też ceny sprzedawców z allegro. Finalnie każdy użytkownik znajdzie źródło najtańszych opon nie opuszczając mojej strony (na razie jeszcze nie). Po wybraniu opon będzie wiadomo że 2 przednie najtaniej znajdzie na allegro, a dwie na tył w sklepie YYY.