Wpis z mikrobloga

Wiecie ile #kghm zapłacił za wynajem Antonowa do przewożenia maseczek dla lekarzy?
12 mln zł...
za jeden lot...
samolotu wypełnionego w 40%...

Kto bogatemu zabroni?

#propaganda #neuropa #bekazpisu #dobrazmiana
https://www.money.pl/gospodarka/antonow-an-225-w-polsce-poznalismy-kulisy-transportu-organizowanego-przez-kghm-6498073374398081a.html
Pobierz
źródło: comment_158685449871recmTM3E2WiNQbM8wj3U.jpg
  • 60
@FlasH: Nie jestem za tym co się teraz dzieje, bo machina propagandowa działa i ma się baaaardzo dobrze w obecnym czasie. Jednak nie popadajmy w skrajności. KGHM jest w dużej części spółką giełdową, nie może sobie pozwolić na to, żeby dla potrzeby propagandy wykupić lot za 12 mln, kiedy możliwy był lot za dużo mniejszą cenę. Przecież spółki giełdowe mają częste audyty. Wyobraź sobie sytuację, że wywalają 8mln zł w błoto
@FlasH: czy ty sobie porównałeś maksymalna ładowność samolotu z ładunkiem tego towaru i ci wyszło że zapakowali tylko 40%? XDD jesteś w stanie sobie wyobrazić ile zajmowałaby tona maseczek a ile tona złota? XD nienawidzę tego rządu, ale przyznam ci ze propaganda rodem z TVP, tylko z drugiej strony. Jeszcze proszę o info skąd wyszło 12 milionów za wynajem tego samolotu?
@Niles: Generalnie zgoda, tylko AN-124 ma 1027 m^3 ładowność, a AN-225 ma 1219 m^3. Więc to nie jest tak, że wysyłając 1050 m^3 potrzeba by było kilka Rusłanów. Skoro i tak całość to kilka ładunków to można było wysłać mniejszy samolot, ale to jest ewidentnie pokaz siły.
@Tratak: @K-S-: @nexetpl: @Niles: @kaspe: @Dzieban: @jadealboniejade: @grn1993: @StoSloty1488: @boskimistrz: @Niles: @Ogau: @adam163264: @szaldr: @osdpl: @Tivarowski:

Tak macie racje. Był pełny... co nie zmienia faktu, że pieniądze spółek skarbu państwa zostały wydane na pisowską propagandę.

Pisowcy zapłacili ukraińskiemu przewoźnikowi 12 mln zł za transport maseczek i fartuchów.
W tym samym czasie do Polski leciały maseczki nie
Pobierz
źródło: comment_1586881531IUPnxUhYBNeak08QBXzhUp.jpg
@FlasH: więcej niż 210 tys zł za lot. Koszty stałe spoko ale samoloty płacą za lądowanie, za start, za przebywanie na płycie lotniska i wreszcie za przelot przez sektory - tak - sam lot też wymaga opłat. Przelot Dreamlinera na pewno kosztuje więcej niż te 210k które poszło by na same paliwo.

Dodatkowo załadowanie takiego Dreamlinera wymaga pracy ręcznej, w jakimkolwiek samolocie cargo wystarczy paleciak i europalety, bardzo przyspiesza to czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FlasH: w 100% się z tobą zgadzam. Wydaje mi się że prawie każdy się tutaj przywalił do tego że prubowałeś wytknąć im propagande swoją manipulacją
@FlasH: ale Ty jesteś jebniety gościu, ja jestem antyPiS, ale tak jak inni tutaj jestem wrażliwy na prawdziwość informacji. Przychodzisz i rzucasz tezę z dupy, a jak Cię prostują nawet przeciwnicy rządu to udajesz pawiana i wyzywasz. Przez takich jak Ty opozycja jest obśmiewana i w efekcie jest nieskuteczna. Wiec albo jesteś trollem z pisu, który ma za zadanie pokazać niekompetencję opozycji, albo jesteś debilem. Tak czy inaczej zamilcz, bo jeśli
Wracając do paliwa, żeby przywieźć tyle co przywiózł AN-225 trzeba by 8 lotów więc na same loty poszły by 2mln + amortyzacja bo godziny nalotu przybliżają do serwisu.


@Niles: co Ty liczysz za amortyzację? o co chodzi??? Jak Dreamlinery stoją, to zyskują na wartości, czy co?
Poza tym Kulczykowa miała tylko dwa razy mniej towaru do przewiezienia i dało się to zrobić krajowymi samolotami.
@kaspe: jesteś kretynem. Ministerstwo informowało o 400 tonach, które będą przewiezione, a Morawiecki o tym, że przewieziono 80 ton. I ja jestem debilem, który się nie doliczył gabarytów w tych informacjach?

Weź gdzieś rozbieg... i sam wiesz.