Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FlasH: Ale 40% wagowo czy objętościowo? Bo rozumiem, że pełny tir pierza, który ma na pace 500kg to dla Ciebie wypełniony w 10% ?
  • Odpowiedz
@MarioMAX: wyjaśniałem już, że pomyliłem się - nie miałem informacji o objętości, sugerowałem się tym, że z 400 zapowiadanych ton finalnie przyleciało 80.
  • Odpowiedz
@FlasH: w momencie kiedy pisałeś swojego bajta PAP już dał sprostowanie. 400 ton to oczywiście ściema, ktoś palnął totalną głupotę bo AN-225 nie ma takiej ładowności. Ja coś czuję że ktoś wpisał wagę całego zakupu bo nawet dziś w Faktach powiedziano wprost że reszta zamównienia przyleci do nas kolejnymi lotami, w mniej spektakularny sposób.
  • Odpowiedz
@Niles: ale co Ty próbujesz porównywać? 12 milionów za jeden lot i 2 miliony za 8-9 lotów?
Rozumiesz, że to jest różnica 10 milionów... i że to są pieniądze zapłacone zagranicznemu przewoźnikowi, w czasach gdy nasz polski nie lata, bo pandemia?
  • Odpowiedz
@FlasH: eh, po kolei:

Napisałem wyraźnie: 2 miliony to na paliwo na 8-9 lotów a nie koszt całej operacji. Wynajęcie Antonova czyli te twoje z fusów wyróżone 12 baniek to koszt całej operacji, rozumiesz? To tak jak powiedzy weźmiesz z centrum Warszawy taxi na lotnisko w Modlinie - zapłacisz 100zł co przewyższa koszt paliwa conajmniej kilkukrotnie. Zastanów się dlaczego tak jest? Bo płacisz za paliwo plus za wszystko co jest dookoła,
  • Odpowiedz
Trzeba dodać, że jakoś załatwili Marzenę na pierwszy lot po blisko 2 letnim remoncie. W Polsce rynek samolotów cargo w zasadzie nie istnieje, a tu cyk Mrija za granicą, tydzień po oblocie, w powietrzu - do Warszawy.
  • Odpowiedz
@FlasH: gdybyś czytał coś więcej niż ''popularny ogólnopolski portal" to zauważyłbyś że tam napisali że SZACUNKOWY, prawdziwej kwoty nam nikt nie zdradził i pewnie nie zdradzi. Pluję na pis ale ty się zachowujesz jak idiota
  • Odpowiedz
AN-225 jest bardzo medialnym samolotem


@Niles: i właśnie dlatego musieliśmy za ten lot zapłacić 10 baniek więcej. Żeby apostoł Mateusz mógł sobie zrobić reklamę... i żeby pisowski prezes kghm też mógł się przy tym ognisku ogrzać..

przypomnę, że to jest ognisko rozpalone z 10 milionów zł, a grillowanie tematu w wiadomościach trwa od początku stycznia.
FlasH - > AN-225 jest bardzo medialnym samolotem

@Niles: i właśnie dlatego musieli...

źródło: comment_1586896004vVWWbhnAc0upCBeHp3SnOD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
prawdziwej kwoty nam nikt nie zdradził i pewnie nie zdradzi

@pieczk: szacunkowy tzn, że transakcyjna kwota jaka była? 2 mln usd, czy 4?
A może z dobroci serca polecieli za darmo?
Sam jesteś idiotą.
  • Odpowiedz
@FlasH: szacunkowa kwota w przypadku tego portalu to jest kwota którą mogą znaleźć na pierwszej lepszej stronie Całościowa kwota mogła wynosić #!$%@? wie ile i nie wiem czego tu nie rozumiesz. Może faktycznie wynosić te 12mln, a może i być wyższa albo i niższa. A ty się plujesz niczym ojciec fanatyk wędkarstwa z pasty nie mając żadnej realnej potwierdzonej kwoty
  • Odpowiedz
@pieczk: bo wierzę ekspertom, którzy mówią, że to jest najdroższy samolot świata i jest używany tylko wtedy gdy trzeba przewieźć coś, czego nie da się przewieźć innymi samolotami.

I bardziej ufam gazecie, która pisze, że to 3 mln usd, niż pisowcowi lansującemu się na tym wydarzeniu, który twierdzi, że cena była konkurencyjna.

Spodziewasz się, że pokażą fakturę jak za wieńce?
  • Odpowiedz
@FlasH: ech szkoda z tobą gadać. Ja wiem że PiS to zło i zgadzam się z tobą po części i gdyby to była inna sytuacja, gdyby mieli tym samolotem ściągać pomarańcze na święta to spoko, rozumie ale to jest zupełnie inna sytuacja, nie wiesz co się dzieje za kulisami, propaganda propagandą ale to zwykle nie jest takie proste jak specjaliście w bujanym fotelu mogło by się wydawać. Ekonomia jest dziwna, dopóki
  • Odpowiedz
@FlasH: @Niles:
https://www.money.pl/gospodarka/antonow-an-225-w-polsce-poznalismy-kulisy-transportu-organizowanego-przez-kghm-6498073374398081a.html

Ile KGHM zapłacił za An-225?

- Koszt stanowi tajemnicę handlową i nie możemy go podać. Ale zapewniam, że byliby państwo zaskoczeni. To wprost nieporównywalnie taniej w porównaniu do rozłożenia tego transportu na kilka innych mniejszych samolotów. Warunki finansowe były naprawdę świetne – mówi w rozmowie z money.pl Piotr Chęciński, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM.

Dodaje też, że koszt trzeba liczyć całościowo dla całej operacji.


– Na cenę
  • Odpowiedz
@boskimistrz: i próbuje to wytłumaczyć @FlasH . Całe info jest w artykule który sam podlinkował w dodatku ten "ekspert" od 12 mln, sam się walnął w tweecie i porównywał wagę do objętości. Mądrzy się że do 787 w wersji pasażerskiej można zapakować łącznie 65 ton, czyli uważa że w jednego pasażerskiego 787 można zapakować prawie wszystko to co przyleciało AN-225 (80t).

Ja rozumię że wagowo to prawda ale objętościowo za cholere
N.....s - @boskimistrz: i próbuje to wytłumaczyć @FlasH . Całe info jest w artykule k...

źródło: comment_1586947684RF0PSHKgC0KwLHS7yZNjjN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz