Wpis z mikrobloga

@uhu8 takich danych nie mam. Śledzę tylko małe mieszkania do 40m2 w Czyżynach i dostaje powiadomienie jak pojawi się jakieś nowe ogłoszenie (na największych portalach) z mieszkaniem spełniającym te warunki. Ruchu cen do góry nie zauważyłem - raczej w ostatnim czasie ceny stały w miejscu, dopiero teraz zauważyłem jakiś pojedynczy ruch w dół.

Jest też sporo mieszkań, które od kilku miesięcy nie mogą się sprzedać i agencje co jakiś czas odświeżają ogłoszenia.
@Yogi_: bierz poprawkę, że na Avii był mdm i tam było obowiazkowo 4k/m Czyli jak parter to jeszcze moli zejsc z ceny :D
Nie stracą takie śmiecie, a rynek zaywżają.
Wyjazd 15 tysiecy Ukraincow i pewnie podobnej liczby studentów nie spowoduje skokowego spadku cen mieszkan na wynajem, jednak dalsze obostrzenia w gastronomii i uslugach sprawia iz krzywa popytu w duzych miastach sie załamie. Do tego powrot mieszkan z najmu krotkoterminowego do najmu dlugoterminowego, wszystko to sprawi iz wynajmujacy by przekonac obecnych najemcow do zmiany lokalu beda musieli zastosowac dyskonto (i to spore zmiany w dol). Odbije sie to na rentownosci zakupu mieszkania
@BaronGaultier: Powtórki nie będzie bo to nie jest kryzys spowodowany nieruchomościami tylko wirusem. Mieszkania jeszcze nie były przegrzane i można je było pompować, az same pękną.
Tak sie pewnie wydarzy za jakiś czas jak wszystko zacznie wracać do normy.