Wpis z mikrobloga

Moja ulubiona scena z The Big Short (pierwsza minuta) w której Charlie Geller i Jamie Shipley robią swój własny
research zanim położą dużego shorta bo według ich wyliczeń wyszło że Obligacje oparte na długu hipotecznym to śmieci. W wyniku śledztwa wyszło na to że ludzie którzy jadą na fali obligacje to #!$%@? debile nie mający pojęcia o ryzyku, a owładnięci wizją zysków nawet nie chcą słuchać pesymistycznych newsów https://www.youtube.com/watch?v=KttoNAiuwRk

Postacie Charlie Geller i Jamiego Shipley oraz ich mentora w postaci Bena Rickerta są wzorowane na postachaci braci Mai - Jamiego i Vincenta którzy będąc traktowani jak podludzie na wallstreet z śmiesznym kapitałem 30 milionów zatrudnili Bena Hocketa który im otworzył drzwi do wall street.

Cornwall (ich fundusz) zrobił potężnego przez wszystkich wyśmiewanych shorta - Zaczeli shorcić najwyższej klasy obligacje xD Dorobili się fortuny. Sprzedali euforie.

Idealna mentalność większości tagów #nieruchomosci i #gielda

CO MI TU #!$%@? BĘDZIESZ FAMAZONY O JAKIEŚ SPADKACH MÓWIŁ, JEST ZAJEBIŚCIE, ZIELONO MI, POCIĄG ODJECHAŁ, MOJA KAWALERKA WCHODZI NA NOWE SZCZYTY AUUUUUUU


Przypominam że te obligacje przy newsach typu "MILIONY NIESPŁACANYCH KREDYTÓW" weszły na nowe szczyty zanim była zwała która zmiotła nasz system finansowy.

Film jest 10/10 trochę faktów przekłamano, ale daje idealny obraz tego że bankowcy to debile kierujący się zyskiem, ulica to paliwo które ich nakręca, gdy robi się gorąco ich wyratuje państwo, a ulica razem z milionami ludzi którzy nie mając nic wspólnego z inwestowanie zostanie spłukana w kiblu.

Najlepsza jest puenta tego filmu, ale tego wam nie zaspojeruje.
  • 43
@KochanekAdmina:

Joseph P. Kennedy, senior rodu, dzięki grze na giełdzie zbudował fortunę jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Pucybut, który jak co dzień czyścił mu buty, zapytał, czy milioner nie sprzedałby mu akcji. Kennedy pomyślał, że skoro już nawet najniższe warstwy w hierarchii społecznej spekulują akcjami, oznacza to, że papiery są bardzo przewartościowane. Przewidział, że pucybuci zechcą wkrótce je sprzedać, ale nie znajdą chętnych. Wtedy w panice zaczną masowo wyprzedawać, i to
ludziom nie wytłumaczysz. Tak samo mówiłem jak był bitcoin, to też nikt nie chciał słuchać. Schematy powtarzają się od dziesiątek lat, ale nie, tym razem będzie inaczej bo ktoś wszedł w nieruchomości i będzie mu się trudno przyznać do błędu. Apogeum kwiku będzie, jak będzie trzeba podnieść stopy procentowe, i znów będzie "państwo pomusz, bo my nie wiedzielii i cza płacić teraz a my nie mamy a mówili że będzie rosnąć"

Najbardziej
@tank_driver @KochanekAdmina: hej co w takim razie polecacie w najbliższym czasie zrobić z wolną gotówką, czekać? Powidzmy w scenariusz ryzkowny i zachowawczy.
Czy można jakoś na tej euforii zarobić albo przynajmniej ochronić się przed inflacją? Na XTB na razie shortowanie zablokowane a na degiro konto jeszcze się aktywuje. W miedzy czasie rozglądam się czy nie pojawi się jakaś okazja do zakupu mieszkania :) w okolicy (swoje już mam).
Oczywiście jest to o wiele trudniejsze gdy zarządza się nie swoją kasą


@tank_driver: Fenomen Cornwall polegał na tym że obracali własną kasą.

hej co w takim razie polecacie w najbliższym czasie zrobić z wolną gotówką, czekać? Powidzmy w scenariusz ryzkowny i zachowawczy.


@m_a_arc1n: Czekaj na okazje. Jak nie potrafisz analizować fundamentalnie spółek a wskaźnik typu CAPE nic ci nie mówi to szukaj nieruchomości na spadkach i zmniejsz pozycję gotówką. Przy