Wpis z mikrobloga

czy ktos z was korzysta z dual sim na zasadzie jeden numer firmowy drugi prywatny? z pozoru fajne rozwiazanie ale z drugiej na pewno ma jakies wady. na plus ze wszystko w 1 telefonie. jak w praktyce wyglada zarządzanie polaczeniami i sms? jest to jakos fajnie w galaxy note9 i podobnych zrobione? czy mozna automatycznie wyciszyć nr firmowy po jakiejś godzinie - klienci czesto lubia pisać/dzwonić po godzinach pracy. :)
#telefony #samsung #android #biznes #firma
  • 17
@Ziemniak_z_piwnicy: dokładnie taki mam plan. bo nie wyobrazam sobie noszenia dwoch telefonow, a wiadomo pracoholizm mode on i jak mam ochote to odpisuje po godzinach na maile i wiadomosci. usprawniasz sobie to jeszcze jakoś czy tylko inny dzwonek? :) a może autoreponder na nr firmowy? dałoby radę? :)
@Ziemniak_z_piwnicy: ja ecommerce. nie znałem google keep - obadam. czym sie to roznic od kalendarza google? od lat dzialam na tym kalendarzu i wpisuje tam wszystko i wtedy dostaje powiadomienie, bardzo skuteczne o ile sam sie nie machnalem we wpisywaniu daty czy godziny przypomnienia to dziala swietnie.
czy ktos z was korzysta z dual sim na zasadzie jeden numer firmowy drugi prywatny? z pozoru fajne rozwiazanie ale z drugiej na pewno ma jakies wady


@presburger: Z mojej perspektywy nie ma wad. Miałem dwa osobne telefony i to dopiero jest bez sensu. Teraz elegancko wszystko w jednym.

Na Samsungu domyślnie nie ma chyba możliwości automatycznie wyłączyć kartę o danej godzinie, ale jednym ruchem można ją wyłączyć ręcznie, tak jak
@presburger: Można wyciszyć w ten sposób, że wchodzisz w dźwięki i zmieniasz dla jednej karty dzwonek na tryb cichy. Średnio wygodne, ale się da. Nie wiem, czy jest jakiś inny sposób, nie szukałem. W S20 możliwe, że da się ustawić regułę w Bixby Routines (świetna sprawa), ale nie sprawdzałem.
@presburger: nie wyobrażam sobie dzisiaj nosić dwóch telefonów. Telefony Dual SIM są teraz fajnie dopracowane. Nawet w starym Redmi 4 miałem już wszystko, czego było mi trzeba. Przy połączeniach i SMS pokazuje się numer karty, możesz rozdzielić dźwięki i ustawienia połączeń dla poszczególnych numerów. Bierz i w ogóle się nie zastanawiaj ;)