Wpis z mikrobloga

Złożyłem już rezygnacje w UPC i trzeba będzie niedługo podjąć ostateczną decyzje co dalej, jestem pewny aby brać światłowód od T-Mobile bo słyszałem same dobre opinie o routingu.

Ma ktoś tutaj światełko od T-Mobile i jest zadowolony z routingu i ogólnej stabilności? Alternatywą jest Orange więc to żadna alternatywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) a lokalni dostawcy umarli. Na start będę brał ten podstawowy router a później będę chciał kupić własny i podłączyć bezpośrednio do ONT.

#swiatlowod #tmobile #internet #swiatlowody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Navari ja to bym z chęcią złożył wypowiedzenie Orange, ale wtedy pozostał bym bez niczego. Wieś here xD nie ma dnia żeby dobrze dzialalo cały dzień
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P wgl to ping skacze jak powalony, na 3g już mam stały ping ale jakbym miały brać LTE to znów limit a ja sporo GB zużywam
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Jeżeli chciałeś zawołać mnie to Orange często puszcza np. pakiety krajowe przez zagranice, karzą sobie płacić operatorom za wymianę ruchu ze sobą (xD) więc mają bardzo mało styków bo nikt im płacić nie będzie (a przynajmniej mało kto). To jakaś spuścizna po TPSA bo tam z tego co wiem były podobne zasady, Orange w żadnym innym kraju nie karze sobie płacić za wymianę ruchu ze swoją siecią a Orange
  • Odpowiedz
@NH35: T-Mobile używa ich przyłącza do abonenta ale to nie z nim jest w Orange problem a w routingu i braku wymiany ruchu, pakiety idą w T-Mobile po kompletnie innej trasie.
  • Odpowiedz