Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak w 2010 roku, wgapiałem się w monitor nie mogąc przestać chłonąć tego, jak pięknie rysowało się 5 nowych przedstawionych w Paryżu concept carów tej firmy, mających być wypuszczonych w kolejne 5 lat - jednocześnie obiecując świetlaną przyszłość.
Modele Elan, Elite, Eterne, Elise oraz Esprit.
Niestety, by zrewidować te plany wystarczyły 2 lata - a z powodu popadnięcia w tarapaty finansowe, próbowano najpierw bezskutecznie w Malezji zbudować mały, elektryczny model Ethos, a obecnie, poprzez chińskiego właściciela - firma pracuję nad SUVem, który ma wyjść w 2022 - o nieznanej jeszcze nazwie i takim prawdopodobnym wyglądzie. Ciekawe jak na ten projekt wpłynie fakt, że fabryka chińskiej firmy Geely mającej produkować ten model, mieści się w... Wuhan.

Jakby nie było, chińczycy chyba wystarczająco dofinansowali firmę. Lotus - legenda w motorsporcie, wypuszcza właśnie ubercar o mocy 2000KM(!), o nazwie Evija. Portfolio uzupełniają wieloletnie pozycje: Elise, Exige, Evora. I tym ostatnim, właśnie dziś się zajmiemy ;)

Dlaczego wszystkie nazwy zaczynają się od "E"?
Bo co znaczy L.O.T.U.S. - to wiedzą mam nadzieję wszyscy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

W modelu Evora awaryjność została już sporo poprawiona. Podstawowa Evora da nam V6 z sedanów Toyoty i Lexusa o mocy 280KM i 350 Nm co przełoży się na 4.8s do stu - waga pojazdu to ~1350kg. Można mieć manual i automat.

Czemu tak drogo, skoro można kupić GT86/BRZ i dołożyć turbo, albo Zetkę albo Genesisa - albo dwie sztuki?
Nie wiem, nie jeżdziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale może ktoś z was jeździł, i jest w stanie się wypowiedzieć czy to taki gokart? Dzięki zawieszeniu i ogólnie nowszej konstrukcji zestawiany jest raczej z Porsche Cayman. Może Alpine A110, Alfa Romeo 4C. Pewnie wiele osób uzna że to nieciekawe auto, myślę że nic bardziej mylnego. Myślę że jest to świetna propozycja - na szybki, dobrze wyglądający, elastyczny, bezawaryjny daily car. Które może konkurować z Porsche - jeśli szuka się czegoś bardziej jaskiniowego ;).

Dla spragnionych większej dawki informacji o tym gdzie sięgały macki Lotusa, polecam sprawdzić tą sekcję wiki - występują m.in. Lotus Carlton, Opel Speedster, Spyker B6 Venator, DeLorean, Tesla Roadster, Jaguar C-X75 czy Aston Martin DB9 albo co takiego Lotus robił przy Nissanie GT-R, Suprze i MR-2. ;)
#tanieegzotyki #samochody #motoryzacja #carboners #lotus

No to jak?

  • Tzo 11.6% (15)
  • Dupy nie urywa 28.7% (37)
  • Urywa 17.1% (22)
  • Wow!! Such exoticness! 24.0% (31)
  • Dobra, bierz moją nerkę skurwielu 18.6% (24)

Oddanych głosów: 129

caribbean - Pamiętam jak w 2010 roku, wgapiałem się w monitor nie mogąc przestać chło...
  • 13
@caribbean: Ostatnio obserwuję rynek tego typu aut, Evora też mnie interesuje ale zastanawiam się co ona ma, czego nie ma Cayman S kosztujący tyle samo a nawet trochę mniej? Przy zakupie takiego auta chyba największym problemem byłaby jego niesprzedawalność