Wpis z mikrobloga

#gitara #muzyka #naukagrynagitarze
Siemka, chciałabym zacząć naukę gry na gitarze, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Nie mam pojęcia czy chce iść bardziej w gitarę basową czy elektryczną. Jak Wy zaczynaliście? Jak się za to zabrać, ktoś ma jakieś porady? Jaką gitarę zakupić? Odkupić używaną czy lepiej nową?
  • 17
  • Odpowiedz
@Czasowa: Na początek najlepiej kup używaną, co do ceny to zależy od twojego budżetu ale może na początek nie szalej. Ja zaczynałem 7 lat temu od klasycznej, po roku elektryczna i tak jest do dzisiaj. Czy bas czy elektryk to zależy od tego co chcesz grać. Poszukaj na forach gitarowych i YT porad co do pierwszego elektryka/basu, jest tego jak grzybów po deszczu i na bank znajdziesz coś dla siebie. Moje
  • Odpowiedz
@Czasowa: Na klasyku jest ciut łatwiej bo ma nylonowe struny, mniej beda bolały palce na początku nauki. W akustyku masz metalowe ale dla chcącego nic trudnego. Poza tym do ogniska itd lepszy jest akustyk, lepiej cię słychać na dworzu i wśród gadających znajomych. ;)
  • Odpowiedz
@Czasowa: Ani jednej ani drugiej nie polecam. Wycięcie faktycznie pomaga przy wyzszych pozycjach ale pytanie czy nastrajasz się na granie pod ognisko czy także na granie jakichś solówek. Jeżeli to drugie wchodzi w grę to faktycznie wycięcie ci to ułatwi. Na początek wystarczy Ci gitara, kostka, tuner(można ściągnąć na telefon), nowe struny za 20 pare zlotych i ewentualnie pokrowiec jezeli chcesz tą gitare gdzieś zabierać. Na twoim miejscu celowałbym w używane
  • Odpowiedz
@Mentollowy: Budżet powiedzmy do 300zł (im taniej tym lepiej), nie wiem jak się zabrać za wybieranie gitary, po prostu wpisałam w neta gitara akustyczna i poszukałam jakiś z pokrowcem, stroikiem itp.
Chciałabym kupić jakąś, która mi posłuży przez jakiś czas, nawet kosztem paru złotych więcej
  • Odpowiedz
@Mentollowy: Budżet powiedzmy do 300zł (im taniej tym lepiej), nie wiem jak się zabrać za wybieranie gitary, po prostu wpisałam w neta gitara akustyczna i poszukałam jakiś z pokrowcem, stroikiem itp.

Chciałabym kupić jakąś, która mi posłuży przez jakiś czas, nawet kosztem paru złotych więcej

@Czasowa: Ja polecam akustyczną. Ładnie ją słychać, bliżej potem do elektryka i na ogniska jak znalazł. Jak już kupisz to odpalasz chordify.net i jazda :)
  • Odpowiedz
@pablosik: No jeden Mirek odradził mi kupowanie w tym przedziale cenowym, dlatego teraz się zastanawiam nad: CORT AF510-OP
YAMAHA F310
FENDER CD-60 DREADNOUGHT V3 WN SB
  • Odpowiedz
@pablosik: No jeden Mirek odradził mi kupowanie w tym przedziale cenowym, dlatego teraz się zastanawiam nad: CORT AF510-OP

YAMAHA F310
FENDER CD-60 DREADNOUGHT V3 WN SB

@Czasowa: Poszukaj używek na grupie fb „gitarowe graty”.

Ja kiedyś dostałem jakiegoś taniego akustyka ale był wybieramy przez osobę, która potrafi znaleźć naprawdę dobry sprzęt (był to jakiś Rockson). Wiem, że to mało polecana marka ale trafiają się perełki. Bez wymacania i ogrania na
  • Odpowiedz