Wpis z mikrobloga

Ja całkowicie rozumiem, jak ludzie boją się prawdziwych, krwawych dyktatorów, którzy mogą wysłać smutnych panów, żeby popełnili komuś s---------o.

Ale weźcie mi wytłumaczcie jak całe państwo może być takie służalcze wobec starego smutnego dziada, który nie jest ani charyzmatyczny, ani inteligentny, ani odważny tylko w sumie po prostu jest i mówi innym co mają robić? Przecież nawet w pisie muszą być jacyś ludzie, którzy chociaż potrafią dodać dwa do dwóch i im wyjdzie, że on prowadzi ten cały cyrk pełną parą prosto na górę lodową.

To jest to słynne trzecie pokolenie AK, moralne dziedzictwo żołnierzy wyklętych? Ja p------e xD

#neuropa #bekazpisu
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peetee: Ziobro się bardzo stara, może to też być ktoś siedzący obecnie w cieniu, Vateusz tworzy swoje stronnictwo, zobaczymy jak mu pójdzie. Tam są frakcje, po odejściu Kaczyńskiego będą się najpierw wyżynać. To oczywiste że za marionetką Dudą nikt nie pójdzie.
  • Odpowiedz
@Kraker245: raczej gdyby robili takie akcje, że nic nie wolno bez wirusa, ludzie na taczkach by ich wywieźli.Wubory zupełnie to samo co ludzie teraz mogą zrobić kiedy każdy rozsądny człowiek zostaje w domu i unika zgromadzeń.Ja osobiście jak już przyjdzie ta słynna karta do głosowania robię chybił trafił ale andrzeja zasłaniam palcem, przed pandemią miałby mój głos, bo porównując go do poprzedników wystarczyło, że umiał się zachować i nie chlał
  • Odpowiedz
Ale weźcie mi wytłumaczcie jak całe państwo może być takie służalcze wobec starego smutnego dziada


@Kraker245:

Ludzie nie dlatego boją się przywódców, że mają nadzwyczajną charyzmę czy inne supermoce, tylko dlatego że mają władzę. Władza to układy, haki na swoich, haki na przeciwników, etc. Najwidoczniej Kaczyński wszystkie to ma.
  • Odpowiedz
@Kraker245:
zapominasz o walorze finansowym, liżesz tyłek prezesa i nagle masz stanowisko w kilku radach nadzorczych, twoja bliższa i dalsza rodzina zaczyna pracować w administracji publicznej, gdzie się opierdziela całymi dniami a i tak wpada pensja i sowite premie. Do tego deale życia jak sprzedaże nieruchomości kościołowi za 100 zł, a po sprzedaży ich przez kościół za miliony deweloperom, dzielenie zysków pod stołem. Jeszcze możliwości zarobku jakie dają przetargi, kolejna
  • Odpowiedz
@Kraker245: W Polsce ludzie w końcu doszli do momentu, w którym posiadają 'cokolwiek' i mają choć trochę wolności. Po tylu dekadach zniewoleń, biedy nie chcą stracić tego na co czekały całe pokolenia, tej odrobiny wolności. Dlatego trzymają się jak mogą tych ochłap, i nie będą ryzykować utraty pracy/kłopotów z policją (w konsekwencji np. ostrych protestów jak we Francji), bo cały system jest tak skonstruowany żeby dać Ci spokój tak długo
  • Odpowiedz
@Kraker245: też nad tym myślałam i wg mnie to musi mieć niezłe kwity na tych co pracują w jego otoczeniu, lub dostają na lewiznie naprawdę gruby hajs.

Albo grozi im śmierć za postawienie się, co już by mnie chyba nie zdziwiło jak patrzę na to co się o------o w ciągu ostatnich lat, miesięcy a szczególnie tygodni.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia:

Ja jestem pełen szacunku do niego, że dzięki uporowi, wiedzy, inteligencji i wytrwałości w zasadzie w pojedynkę, odwraca całe zło które spotkało tą krainę po 89 roku


W domu wszyscy zdrowi?
  • Odpowiedz