Wpis z mikrobloga

@sznapi: 2gb ram to juz w obecnych czasach licho, bedzie ci ubijal aplikacje, jesli odpalisz kilka na raz.

Wiem ze on jest mocno po taniosci, ale zastanow sie nad redmi 8, ktory ma wieksza baterie bo 5000mAh i troche lepsze podzespoly + 3gb ram w podstawowej wersji.

Ewentualnie mozesz pomyslec nad motorola g7 power, tez z bateria 5000mAh. Kombinujac z kuponami w media markt (mozna dostac znizke -105zl), wychodzi jakies 500zl
@PurpleHaze: do tej pory miałem ip 6s+ 2gb w zupełnosci starczało, a tak jak wyżej wspomniałem używane jest tylko przeglądarka + spotify na bt, czasami jakaś aplikacja bankowa
brak messengerów/instagramów etc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sznapi: mam ten telefon, polecam, bateria długo trzyma i bardzo szybko się ładuje, nie wiesza się, do tych aplikacji spokojnie da rade
@sznapi: iphone a android to jest zupelnie inne zarzadzanie pamiecia, poza tym devi piszac aplikacje, na iphona robia to dobrze i przykladaja sie zeby dzialaly na jak najstarszych modelach. W przypadku androida, biora co jest i tak zaraz wyjdzie nowszy model, nie ma sie co martwic kilkuletnimi smartfonami, bo ludzie zmieniaja co chwil. Stad appki robia sie zasobozerne, dlatego nie mozna porownwac ip do andkow w kwestiach hardware.

Do tego sama
@PurpleHaze: szukam telefonu w granicy 5.5 wyswietlacza max, moto i może fajne podzespoły ale dla mnie musi to jeszcze jakoś wyglądać, a ten tył meh.
Nie chcę też wydawać kokosów wiec odpada ip + słaba bateria
@sznapi: MIUI to jest jedna z najciezszych pamieciozernych nakladek na rynku + jest znana z tego ze ma problemy z utrzymywaniem aplikacji w tle przez agresywne oszczedzanie baterii, przechodzilem przez kilka Srajomi przez kilka lat ktore mialy od 2 - 6GB RAM i we wszystkich byl ten sam problem. Nie pomaga zadne wylaczanie optymalizacji baterii ani klodkowanie aplikacji. Jedyny rozwiazanie to custom ROM'y. Poczytaj sobie fora dotyczace ich telefonow, dzial problemy.
@sznapi: Jak chcesz sie cieszyc telefonem zamiast spedzac wiekszosc czasu na rozwiazywaniu problemow i wk******u na ich nakladke to bym unikal, ale ten tag jest opanowany przez ludzi chorych na " #xiaomilepsze " wiec zaraz sie napewno znajdzie ktos kto nigdy nie mial problemow i bardzo poleca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2GB RAM w telefonie z MIUI to masochizm.
@sznapi: W tych pieniadzach #!$%@?, Motki, sredniopolkowe Szajsungi, Oppo, Realme.. G7 Power to byla dobra propozycja, w MM mozesz zbic cene o 105 zł. (-55 za newsletter, -50 za zapis do klubu MM)
A jesli chodzi o male kompaktowe tel. to tez sie znajdzie, ale super baterii nie bedzie. Bateria / kompaktowosc, wybierz jedno.
Poza tym nie patrz na sama pojemnosc baterii, bo mniejsze ekrany nie ciagna tyle papu co 6+
@sznapi: Jest tez Sharp C10, wejdz sobie na stronki ponizej i poczytaj opinie ludzi ktorzy go uzywaja. https://www.pepper.pl/promocje/smartfon-sharp-c10-464-b20-nfc-global-black-148449
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sharp/aquoss2/opinie/
https://www.gsmarena.com/sharp_aquos_c10-reviews-9274.php
Mimo ze ma baterie 2.700mAh ludzie zachwalaja czas pracy na baterii, 1-1.5 dnia i 5-6h sot przy takich wymiarach to IMO b.dobry wynik, cala reszta bije na leb i glowe tego Redmi, tj. specyfikacja, ekran, SoC, aparat, NFC, QC3.0 a mozna go kupic za ok 4 stówki. (np. Tutaj)
Ten