Wpis z mikrobloga

Cytując Wikipedię: Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że będzie się ją (Wielkanoc) obchodzić w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.
Czyli Ameryka Południowa i Australia powinny obchodzić święta za 6 miesięcy?
Jak się mylę to proszę mnie poprawić...

#katolicyzm #religia #ateizm
  • 4
@kubako: Skoro twierdzisz, że się mylę to podaj racjonalny argument. Są jakieś aneksy dla półkuli południowej? O ile wiem to postanowienia soboru dalej obowiązują.
@Veg73 to przeczytaj dalej tę Wikipedię, która cytujesz. W wyznaczaniu daty Wielkiejnocy, nie chodzi o termin rozpoczęcia wiosny, tylko na termin żydowskiego miesiąca nisan. Termin wisenno-ksiezycowy, jest tylko sposobem ułatwienia sobie wyznaczenia właściwego dnia, a nie celem samym w sobie.
Cytując: "W kalendarzu żydowskim rachuba lat zaczyna się od dnia stworzenia świata, które wg ustaleń żydowskich autorytetów religijnych nastąpiło 7 października 3761 p.n.e.[13], stąd np. w roku 2020 trwa żydowski rok 5780/5781."
Sorry, ale nie dla mnie takie ściemy. Mam obchodzić święto danego dnia na podstawie kalendarza, który jest z czapki wzięty i zakłada istnienie Ziemi od 5781 lat? To jest ten argument w który mam uwierzyć?