Wpis z mikrobloga

A wykopki klasycznie.
Wystarczył JEDEN fejkowy wpis na mirko o myciu auta, żeby policjanci z superbohaterów zmienili się w znienawidzoną szarańczę, zomo, katów itd., a sebixy spod bloku malujące HWDP na murach we wspaniałych rycerzy o wolną Polskę i wieszczy narodu xD
Błagam, niech już wam otworzą te podstawówki.

#bekazpodludzi #koronawirus #covid19 #policja #polska
  • 36
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: zaczęło się od fejkowego wpisu, w którym to mieli jakiegoś mirka straszyć mandatem za mycie auta, ale ostatecznie go nie dostał xD

Faktem jest że policjanci kontrolują i straszą od długiego czasu


no i?
  • Odpowiedz
zaczęło się od fejkowego wpisu, w którym to mieli jakiegoś mirka straszyć mandatem za mycie auta

ludzie słusznie dostali mandaty za mycie aut


@wcfilmowe: Kilka minut temu twierdziłeś, że mandaty za mycie auta to fejki. Po tym, jak Ci wykazałem, że kłamiesz, zmieniasz narrację. Jaki jest sens prowadzenia dyskusji? Kiedy znowu Cię wypunktuję, a Ty znowu zaczniesz odwracać kota ogonem.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Nie. Twierdziłem, że wpis po którym zmieniła się narracja na wykopie był fejkiem. Pokazałeś mi artykuły o tym, że tak się stało, więc ok, przyjąłem to do wiadomości. Nie zmieniłem narracji w żaden sposób, przecież ciągle uważam, że nagonka na policję to szczeniackie szczekanie xD W żaden sposób mnie nie wypunktowałeś, więc wstrzymaj się z waleniem konia jeszcze ;)
  • Odpowiedz
Wystarczył JEDEN fejkowy wpis na mirko o myciu auta, żeby policjanci z superbohaterów zmienili się w znienawidzoną szarańczę


@wcfilmowe: Twierdziłeś, że "wystarczył jeden fejkowy wpis". Wykazałem Ci, że nie wystarczył jeden wpis, i nie są to fejki, bo takich historii jest więcej, i to właśnie ich napływ wywołuje słuszne oburzenie na bezprawne działania policji.

W żaden sposób mnie nie wypunktowałeś, więc wstrzymaj się z waleniem konia jeszcze ;)


Pisz do swoich
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: przecież takich sytuacji było już kilka z mandatami na myjniach a sama policja na Twitterze bez żadnej podstawy prawnej mówi o tym, że będzie karała za mycie aut. 5 minut google albo link wyżej.

Kłamiesz a w komentarzach wspierasz bezprawne działania policji bez żadnych argumentów gdzie nie mają żadnej podstawy oprócz własnego widzimisię karać za mycie aut. Ani myjnie nie zostały zamknięte (rozporządzeniem czy innym aktem) ani nie zostało to
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: ja teraz to już sam nie wiem. Z początku byłem przekonany, że ten słynny wpis o myciu auta to fejk, później podlinkowałeś te artykuły, więc pomyślałem, że może nie. Teraz czytam wypowiedzi rzecznika policji, że nikt nie dostał mandatu za mycie auta, a artykuły powstają na podstawie nieprawdziwych doniesień, czyli m.in. wpisów na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) komu wierzyć? Z jednej strony nie chcę wyjść
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Ok, cieszę się, że podejmujesz dyskusję.

Samemu siedzę w domu bez wychodzenia (nie licząc wyjścia 30 metrów do śmietnika i paczkomatu) od 2 tygodni. Zgadzam się z tym, że sytuacja jest wyjątkowa i ludzie powinni maksymalnie ograniczyć wyjścia, ALE:

- obecne restrykcje są nieuzasadnione bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, ustawa o stanie epidemii, na której bazują, dopuszcza ograniczenie niektórych sposobów poruszania się, co nie jest przyzwoleniem na globalną godzinę policyjną
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: No i w 100% się z tobą zgadzam. Uważam tylko, że sytuacja jest na tyle wyjątkowa, że powinniśmy się wykazać odrobiną rigczu i przestać sebkować, bo niepoważne moim zdaniem jest zakładanie, że policjanci nie mają nic lepszego do roboty niż bieganie za ludźmi, wypisywanie im mandatów i wysłuchiwanie jęczenia i ubliżania z tego powodu. Że nagle z obrońców prawa zamienili się w potwory, którym największą przyjemność na świecie sprawia gnębienie
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Domaganie się legalnego prawa, to nie "sebkowanie", a wręcz obowiązek każdego, kto chce żyć w wolnym kraju. Epidemia przeminie, a część gównianych przepisów popchniętych na szybko zostanie.

"Sebkami" najczęściej są właśnie 19-20 latkowie w WOT, i młodsze pokolenie policji. Większość tych ludzi nigdy nie pracowała na własnym, i nie mają absolutnie żadnych podstaw merytorycznych, aby oceniali co jest "ważną potrzebą życiową". Kretyni w mundurach mają dostać listę typu:
- nie
  • Odpowiedz
Alegorię "gotowanej żaby" pewnie znasz (żeby było zabawniej jest ona nieprawdą, bo żaba wyskoczy), jednak pełzająca erozja praw człowieka w Polsce jest faktem.Trzeba ją powstrzymywać, oczekując od władzy respektowania prawa. Nie można oczekiwać od obywateli respektowania prawa, kiedy na samej górze z nic mają przepisy i niemalże podcierają się konstytucją.


@GaiusBaltar: W sumie masz rację. Ciągle uważam, że gdyby nie "trzymanie za mordę" to mielibyśmy zaraz jakąś tragedię w kraju, ale
  • Odpowiedz