Wpis z mikrobloga

  • 1835
Masakra z tym co #!$%@? nasza policja. Jeszcze niedawno społeczeństwo ich wspierało jak protestowali w sprawie podwyżek. Lata pracy ludzi od marketingu również samych policjantów sprawiły, że społeczeństwo zaczęło ich szanować. I co? Wystarczył tydzień, żeby wszystko #!$%@?ć. Jak teraz policja odwdzięcza się obywatelom? Mandatami za mycie samochodu, jazdę na rowerze, czy wizytę w markecie budowlanym. Jak chcieli podwyżek, to potrafili protestować, a jak im każą pisać mandaty za sprzeczne z konstytucją rozporządzenia, to żaden mordy nie otworzy. Gardzę takim #!$%@? zachowaniem i brakiem swojego zdania i samodzielnego myślenia. Pytanie do wszystkich policjantów, a kilku tu jest. Jak wam wydadzą rozporządzenie, żeby narysować #!$%@? na czole i tak stać to też to będziecie robić, bo rozkaz z góry?

Szacunek i zaufanie buduje się bardzo długo, ale w moment można to stracić. Idelany przykład
#policja
  • 101
o kurde, wykopki, Wy się dobrze czujecie? zanim weszły ostatnie obostrzenia, to każdy popierał akcję #zostanwdomu, cieszyliście się, gdy ktoś doniósł na inna osobę, każdy pokazywał jaki to jest kreatywny w domowej izolacji, zdjęcia chleba i inne bzdety. wychwalaliście inne państwa, które wdrożyły podobne rozwiązania, porównywaliście Polskę do nich. a teraz nagle każdy pluje na akcję siedzenia w domu... czyżby +15°C zmieniło Wasze postrzeganie świata?
@PiccoloGrande ale naprawdę wierzysz w te sypiące się w setkach mandaty od Policji? wystawili parę, bo wszędzie znajdą się takie osoby, którym to może przyjemność sprawia, inne to były mandaty za to, że ktoś się wykłócał i rzucał jakieś obelżywe hasła w stosunku do Policjanta, to też miał prawo się wkurzyć i podjąć decyzję, że skoro tak, to nie muszę być łaskawy i dawać pouczenie. cała reszta to są pouczenia, bo przecież
ale naprawdę wierzysz w te sypiące się w setkach mandaty od Policji?


@habren: Tak, wierzę. A wnioski do sądów o ukaranie widziałem na własne oczy.

masz statystyki jaka liczba interwencji skończyła się mandatem, a jaka pouczeniem?


@habren: Nie mam, policja nie udostępnia takich informacji. Widocznie coś mają do ukrycia.

dałeś się nabrać na retorykę jaka serwują media


@habren: Ci wszyscy ludzie relacjonujący swoje spotkanie z "władzą", to są media?
@niebiesko-niebieski: Olsztyn:
https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/25289_mandaty-za-mycie-auta-na-myjni-polskie-absurdy-w-dobie-koronawirusa.html

https://wrc.net.pl/kw-planujesz-zmiane-opon-niestety-musisz-sie-wstrzymac-teraz-grozi-ci-za-to-mandat

Asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji powiedziała w rozmowie z „wp”, że aktualnie wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym może być uzasadniona wyłącznie w przypadku przebicia opony, a sezonowa wymiana opon powinna zaczekać na poprawę sytuacji.


To są odosobnione przypadki? Były informacje, że się ustalili na wyjeździe z marketu budowlanego i trzepali wszystkich.
To więc czemu się dziwisz?
@niebiesko-niebieski: Uważam, że przepis jest spoko. Ma on swoje uzasadnienie, ma swoje odzwierciedlenie w statystykach. Tylko jest wprowadzony z naruszeniem prawa. Prawa które macie przestrzegać i go pilnować.
Wydajecie mandat na podstawie rozporządzenia, które jest niezgodne z konstytucją i artykułem do którego się odnosi. A skoro sam RPO ma wątpliwości, to jak Wy możecie ich nie mieć?
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-rozporzadzenia-MZ-niezgodne-z-ustawa

Tylko, że jeśli będzie wydany zgodnie z obowiązującym prawem - wybory nie będą
@grzemach: Oczywiście, że dla rządzących ważne są wybory, ale uważam, że ludzie powinni mieć na tyle rozumu, żeby nie wyłazić z domu bez potrzeby, a jak jest to widać. Więc pis wprowadził pisane na kolanie przepisy i jest jak jest. Ja nie piszę za takie rzeczy mandatu, jak ktoś naprawdę zachował się głupio lub jest mega cwaniakiem co to nie on to sporządzam notatkę do wniosku i niech się w sądzie
@pogromca_idiotow Pokaż mi wyrok TK, że jest niezgodny.
Jak ktoś cię okradnie to staje się przestępca dopiero po wydaniu wyroku? Hmmm czyli wszyscy którym zasądzona areszt tymczasowy są nielegalnie zamykani bo jeszcze nie mają wyroku?
@niebiesko-niebieski: ale znalazło się kilku co się chciało wykazać i całość pracy którą włożyliście w poprawę wizerunku przez ostatnie X lat poszło..... teraz wystarczy jeszcze jeden czy dwa takie newsy i...

teraz ludzie dostają już #!$%@? od siedzenia w domu, a jeszcze im jeden tydzień dołożyli... to nie ma szans wytrzymać.
@qwerss: ja prdl. Dlaczego w normalnym kraju urzędniczka potrafi podpowiedzieć, nawet jak język słabo znasz, tak żeby było dobrze. Dlaczego w normalnym kraju policjant po kontroli pożyczy szczerze wyglądające: "miłego dnia", a u nas te dzbany biją levele z zewnętrznej nienawiści??? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@niebiesko-niebieski: i zobacz jeszcze. Teraz na zewnątrz nie wolno wyjść z żoną (bo trzeba 2m), ale na wyborach w lokalach wyborczych - problemu nie będzie. Teraz nie można jechać aby zmienić opony, ale można będzie jechać ileś km do miejsca zameldowania aby móc zagłosować.

Dalej, bo tego też nie potrafię zrozumieć - wybory są tajne. Prawda? Jak mają zamiar wymóc aby wszyscy oddali karty do głosowania (pod groźbą więzienia)? Ponoć dodatkową
@habren: wykopki to hipokryci. Na poczatku tak jak piszesz, atencyjne poparcie dla akcji, wrzucanie fotek itp. A po wrzuceniu cyk na rowerek albo spacerek, bo przeciez "ja to robie odpowiedzialnie, ja jestem madrzejszy od innych to moge". Jak zaczely im grozic mandaty to jest hurr durr "przeciez w lesie nikogo nie spotkam" itp ( ͡° ͜ʖ ͡°) dawno juz przestalem brac na powaznie wysrywy gimbusow z tego