Wpis z mikrobloga

@TheRahr: lol... No o tym pisałem na początku komentarza... Bezmyślne powtarzanie że "socjal dla nierobów"... Gówno prawda. Wielu normalnych ludzi z tego korzysta. Ja też korzystam. No i dzięki temu mogę córce trochę poprawić jakość życia, kupować fajniejsze zabawki, zabierać na fajniejsze wycieczki. Uwierz mi że 95% rodziców tak myśli jak ja. Takie #!$%@? że to socjal dla nierobów i patologii ma w sobie tyle samo prawdy co stwierdzenie że wszyscy przedsiębiorcy to złodzieje.
Państwo mogło wiele zrobić żeby przygotować się na kryzys. Też im cisnę z różnych powodów ale akurat program socjalny na dzieci ma każde cywilizowane Państwo.

Co do tego mają nazistowskie Niemcy? Porownujesz dzieci do innego koloru skóry? WTF? o_0

@Chicane: @Wiesmin: tak, to prawda że na pierwszy rzut oka ulga podatkowa ma więcej sensu niż dawanie ludzia gotówki. Chociaż wg mnie ma to drugie dno. Jak by mniej zabierali to byłoby ogólnie mniej pieniędzy w państwowym ekosystemie. Jak zabierają w podatkach, potem część oddają jako 500+ to pieniądze krążą w systemie, a jak wiemy... Na tym że pieniądz krąży też można zarobić. Może
  • Odpowiedz
Chociaż wg mnie ma to drugie dno. Jak by mniej zabierali to byłoby ogólnie mniej pieniędzy w państwowym ekosystemie.


@buhubuhu: A mnie pieniędzy w państwowym ekosystemie oznacza więcej pieniędzy w rękach ludzi.

Jak zabierają w podatkach, potem część oddają jako 500+ to pieniądze krążą w systemie, a jak wiemy...

A jak nie zabierają, to te pieniądze znikają? Nie, po prostu dalej krążą z pominięciem państwa. W przypadku podatków państwo dokonuje redystrybucji i pobiera z tego część dla siebie. 500zł które ludzie dostają kosztuje podatnika znacznie więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Co wy w ogóle pieprzycie? To ja z żoną pracujemy jak nigdy, tyle teraz roboty, staramy się jak możemy w tym czasie kiedy szkoły i przedszkola zamknięte, i taki chociaż jeden gest od rządu w postaci 500 za to, że wychowujemy przyszłe pokolenie Polaków ma być nam zabrane bo co? Żeby dać ludziom którzy pracują w gówno branżach?

@Kriegor:
Krupier - > Co wy w ogóle pieprzycie? To ja z żoną pracujemy jak nigdy, tyle teraz ro...

źródło: comment_15864378449hIYikmhrTRtX4WvOx1qgd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wiesmin: które Państwo niby taka ma historię ze skumulowało kapitał i teraz rozdaje? Z tego co wiem to cały zachód zyskał na wyzysku, kolonizacji i ograbianiu innych Państw i stąd ich duży kapitał. Norwegia jest wyjątkiem ale oni zyskali na ogromnych zasobach naturalnych które mądrze zagospodarowali.

Przepuszczenie pieniędzy przez aparat rządowy ma też inne korzyści. Państwo nie działa tak jak jakiś januszex, całkiem inaczej funkcjonują pewne mechanizmy i sam przepływ
  • Odpowiedz
  • 0
@bobikufel powiem Ci więcej, dostaje się pod koniec miesiąca, a w tym zostały PRZYSPIESZONE żeby ludzie mieli na święta, a ponoc to jest na dzieci a nie na życie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@buhubuhu: wszystko fajnie, że 500+ pozwala godnie żyć rodzinom. Ale jak myślisz, komu będą ucinać pensje? Dyrektorom i kierownikom czy może pracownikom szeregowym, którzy przelewu na średnią krajową na oczy nie widzieli?
Co może poczuć człowiek, który zarabia np. 2200 netto i mu ucinają na np. 1900 netto?
  • Odpowiedz
@buhubuhu: co ma wspólnego? Poczucie niesprawiedliwości.
Ponadto jest jeszcze tak, że osoby poniżej 26 roku życia z mniejszym doświadczeniem zarabiają więcej netto od swoich starszych kolegów i koleżanek z pracy robiących to samo. Bo karakan wymyślił zerowy dochodowy dla tych poniżej 26 roku życia.
  • Odpowiedz