Wpis z mikrobloga

@WroTaMar: no patrzysz na to wszystko bardzo krótkowzrocznie. "Bo to mnie powinni dać a nie komuś! Jak ja nic nie dostaje to nikt nie powinien!".
Nie chce mi się powtarzać... Dzieci są najważniejsze. Do 26 roku życia jest się praktycznie dzieckiem także tych też trzeba wspierać.
Wiadomo, starsi, moje pokolenie 30-39latkow czuje się skrzywdzone bo my tych bonusów nie mieliśmy a jak wchodziliśmy na rynek pracy to było wielkie bezrobocie
  • Odpowiedz
które Państwo niby taka ma historię ze skumulowało kapitał i teraz rozdaje? Z tego co wiem to cały zachód zyskał na wyzysku, kolonizacji i ograbianiu innych Państw i stąd ich duży kapitał. Norwegia jest wyjątkiem ale oni zyskali na ogromnych zasobach naturalnych które mądrze zagospodarowali.

Co powiesz na Niemcy? Ciężko mówić, że ich kapitał jest z wyzysku i kolonizacji, bo straty jakie mieli po pierwszej i drugiej wojnie to wyrównały.
Różnica między
  • Odpowiedz
@Wiesmin: Niemcy mają bardzo mocną gospodarkę z wyzyskiwania nas. Oni nie byli pod radzieckim butem i mogli dojść do wystarczająco mocnej gospodarki po wojnie żeby być gotowymi na nasze wspaniałe wyzwolenie w 1989 które perfekcyjnie wykorzystali (to samo my teraz próbujemy robić z Ukrainą, tylko bardzo nieudolnie). Niemcy też rządzą UE, z której głównie oni czerpią korzyści.

Co do plusów przepływu gotówki... nie jest to takie proste, ja też tego
  • Odpowiedz
Oni nie byli pod radzieckim butem


@buhubuhu: No racja. Jedynie połowa ich kraju był pod radzieckim butem.

Co do plusów przepływu gotówki... nie jest to takie proste, ja też tego do końca nie rozumiem, na pewno nie na tyle żeby tłumaczyć to komuś. Musisz mi uwierzyć na słowo.

Mówisz, że tak jest i tego nie rozumiesz, ale mam Ci wierzyć na słowo? To brzmi jak np. reklama audiofilskich gadżetów, które kosztują tysiące, a nic
  • Odpowiedz