Wpis z mikrobloga

hej mirki z #majsterkowanie #elektronika #elektroda #sieci
instaluję sobie kabel ethernetowy w ścianie na takiej zasadzie, że potem w jednym miejscu domu będzie kontakt do wpięcia kabla ethernet i w drugim miejscu domu tak samo.
kabel mam CAT7, mniej więcej 20m
Plan wygląda tak jak na załaczonym obrazku

no i teraz zarobiłem sobie gniazdka na kablu, podpinam teraz się kablem do routera i kablem do lapptopa i patrzę JEST! jest ping. Patrzę na prędkość, niestety 50 mbit, kiedy jestem bezpośrednio podpięty do routera mam ~500mbit więc sporo szybciej :/

Czy ktoś orientuje się co jest nie tak w tej konfiguracji i co powinienem zmienić?
Czy jest możlwie, że np. źle kontakt podłaczyłem do kabla, jakiś kabel nie styka, połączenie jest ale wolniejsze?
Pobierz bbeniutek - hej mirki z #majsterkowanie #elektronika #elektroda #sieci 
instaluję so...
źródło: comment_1586371490JMTyJ15CiQPsI6w5PY4Dj6.jpg
  • 16
@Dziad_Mroz: dobry pomysł, na tym kablu (jest CAT5 więc maksymalnie do 100mbit( osiągam niewiele większe prędkości - 70mbit. Nie mam innych na mieszkaniu więc bedę musiał poczekać do jutra z tym bajzlem. Ale dzięki za podpowiedź, miejmy nadzieję że wymiana kabli pomoże :)
@Daktari: powinno, ale nawet bezpośrednio podłaczony do routera osiągał prędkości rzędu 70mbit (a nie 100mbit) więc zakładam na razie, że zmiana ze starego kabla powinna pomóc. Jeśli nie to znowu będe szukał kolejnego rozwiązania. Swoją drogą szukałem na allegro gniazd CAT7 i nie znalazłem żadnych
jest CAT5 więc maksymalnie do 100mbit(


@bbeniutek: nie ma znaczenia, czy masz Cat5, czy Cat184, na przewodzie cat5 spokojnie wyciągniesz i gigabit. Warunek: przewód ma być dobry.

Niepewne też są często gniazdka kupowane w hipermarkecie i/lub tanich serii, mają wkłądane bardzo (bardzo!) kiepskiej jakości złącza RJ45. One są najczęściej zgodne z systemem Keystone, warto wymienić samemu na jakieś przadne.
@bbeniutek: jakie to są gniazda? Czy da się z nich wyjąć całe adaptery? Jeśli tak, to wyjmij, wywal do śmietnika, a w ich miejsce załóż coś porządnego. Jeśli bardzo chcesz, kup markowe (np. Lanberg), jeśli wystarczy, że będzie działać, to np. to jest całkiem ok, a jest o tyle fajne dla Ciebie, że do jego montażu nie jest potrzebne specjalne narzędzie do wbijania żył:

https://allegro.pl/oferta/keystone-gniazdo-8p8c-rj45-cat-5e-samozaciskowe-6948470903

Ale zacznij od wymiany tego przewodu,