Wpis z mikrobloga

@Sdfghjkl: Potrzebują, ale 10%-20% miesa w diecie, nie 70%. W żaden sposób dieta kota oparta na czym innym niż mięso nie powoduje u niego żadnych poważnych chorób, przedwczesnego zgonu, ani mniejszego komfortu życia.
90% kotow leci na suchej karmie w której masz w bardzo dobrym przypadku 30-40% miesa i kot potrafi żyć 20lat.
Największym zagrożeniem dla kotow dziko żyjących to psy, auta i tego typu zagrożenia, dieta jest na jednym
  • Odpowiedz
@Shinlim: #!$%@? takie kocopoły, że aż do pierwszego komentarza na portalu ze śmiesznymi obrazkami mnie zmuszasz. koty, w przeciwieństwie do psów, to ściśli mięsożercy. to znaczy, że ich układ pokarmowy nie jest przystosowany do trawienia zbóż i innych odpadów. to, jaki tryb życia prowadzi kot, wpływa tylko na ILOŚĆ żarcia, nie na JAKOŚĆ. dobrej jakości karmy jak chociażby wspomniana Animonda czy Macs (który wg mnie ma najlepszy stosunek ceny do
  • Odpowiedz
@txthfjvkbkbviv: Tak, oczywiście. W twoim wyimaginowanym świecie. Pokaz mi te setki tysięcy kotow z chorymi nerkami. A Psy dziko żyjące pochodzące od wilków setki lat temu jadły ryz i marchewkę bo sobie zasialy... ziemniaczki nosami wykopywaly.
  • Odpowiedz
@Shinlim: na temat psów się nie wypowiem, bo szczegółów nie znam, wiem tylko, że nie muszą żyć na samym mięsie, bo tak jak już wspomniałam, w przeciwieństwie do kotów nie są ścisłymi mięsożercami. a co do setek tysięcy kotów z chorymi nerkami - zapytaj pierwszego lepszego weta ¯\_(ツ)_/¯ tylko pamiętaj tez, że kot nie pokaże, że coś mu dolega. po psie widać od razu, że coś jest nie tak. a
  • Odpowiedz
@Bolerro: @Drill: skrzynki mają swoje wymiary, jak produkt nie mieści się do mniejszej to trzeba więcej zapłacić za wysyłkę, a później tak to się kończy.
Jak paczka się tak zgniotla raczej podczas transportu bo była za luźno zapakowana.
  • Odpowiedz
@Bolerro: Kilka dni temu byłam świadkiem, gdy pracownica inpostu nie mogła wsadzić paczki do skrytki, bo była zbyt duża. Zobaczyła mnie i na pakę samochodu i zaczęła walić przez pięć minut, mega hałas. Po czym wyszła, paczka mega pognieciona, jednak nadal nie mieściła się w skrytce. Więc już bez skrępowania na moich oczach zaczęła walić ją o ziemię aż weszła...
  • Odpowiedz