Wpis z mikrobloga

Szukałem pracy w IT przed całym tym wirusem. Rekrutacja trwała dość długo i dostałem info, chcą mnie. Od czerwca umowa, na 3 miesiące próbnie. Pytanie czy decydować się na to...? Jak mnie wywala po 3 mies to jestem w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak sytuacja w IT wygląda? Mówię tutaj raczej o jakimś Product Manager itp jest szansa coś znaleźć w razie czego? Mówię o Stolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście mówią tam że biznes się kręci że wszystko spoko...

#pracbaza #it #programowanie #programista15k
  • 19
Jeśli masz prace obecnie - raczej bym nie zmieniał. Kryzys dotknął również IT wbrew temu co mówią inni. Pomimo siedzenia w domu nawet eCommerce szacuje się, ze zmaleje o jakieś 16% tego roku. Powód: mniejszy popyt - ludzie oszczędzają.
@Snaki: @jtomek1: Jest duży spadek ilości ofert, rekrutacji i dochodzi teraz sporo redukcji.
Na linkedin już tak rekruterzy nie spamują jak wcześniej, szacuję spadek o 80% + ściana płaczu zredukowanych.
@Snaki: u mnie wygląda to calkiem inaczej. Z obecnej firmy poleciało prawie 50 osób. Ja na razie nie ale i tak wysyłam cvki i jest albo zero odzewu albo info że rekrutacja wstrzymana. Na Linkedin nie odezwał się nikt przez ponad miesiąc. Jestem starym seniorem i wczesniej miałem ofertę na LI srednio jedną dziennie a po wysłaniu CVki dzwonili podnieceni po 30 minutach.
@jtomek1: szczerze ci powiem że te 3 miesiące próbne to zmora większości firm teraz, nawet dla seniorów...i tak zawsze ci wcisną że "nie chodzi o kompetencje techniczne, okres próbny jest ze względu na kwestie miękkie" czy inny bullshit xd
@villager: w moim przypadku mówią że to okres gdzie się będę uczył a nawet i tak za mało 3 mies są. Dużo ludzi będzie na urlopach tych którzy mają mnie szkolić więc 3 mies to mało. No i podobno trzeba się postarać i totalnie olewać żeby nie dostać kolejnej na stałe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko w co wierzyć... Teraz mam w pracy umowę na stałe, branża