Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@saakaszi: wypowiedź mniej więcej na poziomie świadków jechowy, którzy mi kiedyś próbowali wmówić, że transfuzja krwi jest kompletnie niepotrzebna, bo można ją z powodzeniem zastąpić czymś innym...
  • Odpowiedz
@Mirrak:

To nie jest zabicie człowieka bo płód nie ma statusu osoby xd


Na wykopie prawie nikt nie rozróżnia pojęć "człowiek"- "osoba" ¯_(ツ)_/¯ (czy Szanowny Pan również czytał Singera?)
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: no ale nie ten temat został poruszony więc po co o tym wspominasz? Mówiłam o tym że ja w tak złym stanie zdrowia zrobiłabym wszystko by nie zajść w ciążę, bo mój organizm byłby i tak mega obciążony żeby znieść jeszcze ciąże. Co ma do tego ciąża pozamaciczna lub chore płody? Obydwa te przypadki mogą wystąpić u zdrowej kobiety tez
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Tu nie chodzi tylko o ciąże, które będą wadliwe. Część badań ma ryzyko (liczba z dupy) 0,01% ryzyka poronienia. Część leków, które może za zgodą lekarza brać kobieta w ciąży też, tak samo jak ewentualnego uszkodzenia plodu. Co za tym idzie każda ciężarna będzie traktowana jak trędowata, nikt nie będzie chciał jej robić badań, leczyć, robić RTG albo czegokolwiek innego w obawie, że pójdzie siedzieć za aborcję. To się skończy
  • Odpowiedz