Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #wibor #banki
Mirki wziąłem hipotekę z wiborem 6m. Spłaciłem pierwsze 6 rat i pytanie 7 rata będzie już z innym wiborem? Jeśli tak to z którego dnia naliczą wibor? Datę spłaty mam 22.04 - czyli nowy wibor z 21.04 czy 21.03? W banku mnie zbywają oficjalną pisemną informacją ze względu na braki kadrowe ble ble blee
  • 9
@Supaplex:
"stosuję się wysokość wskaźnika WIBOR 6m z dnia przed rozpoczęciem pierwszego i kolejnych sześciomiesięczych okresów obowiązywania tego wskaźnika."
Dla mnie może to być równie dobrze 21.03 lub 21.04
@Tondi_88: mam tak samo w umowie i jak dla mnie to równie dobrze "okresem obowiązywania" może być sześciomiesięczny okres w wartościach bezwzględnych czyli od 1 stycznia do końca czerwca i od 1 lipca do końca roku. Wołaj, jeżeli się dowiesz, ja też spróbuję podpytać swojego doradcy :)
@Tondi_88 OK, wysłałem maila, ciekawe czy w ogóle odpisze :) Oczywiście wiedziałem że to zależy od zapisu w umowie ale ten zapis jest nieprecyzyjny, brakuje tam zwrotu np. " sześciomiesięczny okres, licząc od dnia podpisania umowy", a skoro tego tam brakuje to bardziej skłaniam się do tego że nam zmienią 1 lipca. A nie wiem czy widziałeś, w tej chwili w PKO BH bardzo spadła stopa bazowa, wynosi 0,77 %, więc w
@Tondi_88: Cześć, dostałem odpowiedź i w moim przypadku jest to niestety dopiero 5 sierpnia, jest to dzień płatności 11 raty, czyli w moim przypadku zmiana jest w dzień płatności 5 raty i 11 raty. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale umowę podpisywałem w lipcu, a ten sześciomiesięczny okres zaczął biec od 5 sierpnia, więc u mnie liczył się dzień płatności raty w miesiącu po podpisaniu umowy (nie był to