Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema. Zacznę od tego, że mieszkam w Poznaniu (więc potencjalnych pracodawców sporo) i jestem w 3 klasie technikum logistycznego. Jako, że w sumie już coraz bliżej do wyboru studiów, a branża bardzo szeroka to szukam jakichś opinii o pracy w logistyce oraz o polecanych kierunkach studiów (wybór pewnie między poznańską politechniką, a WSL) Jak na razie w kwestii moich preferencji to nie zachęca mnie raczej praca typowo w jakimś magazynie (możliwe, że miałem pecha i były to wyjątki ale mam dosyć negatywne doświadczenia z praktyk w dwóch firmach co do potencjalnych współpracowników i ogólnie panującej tam atmosfery) Bardzo chętnie bym też przeczytał jakieś opinie czy warto pod względem zarobków, jakie są wymagania dla kandydatów na stanowiska i jak wyglądała wasza kariera (od jakiego stanowiska zaczynaliście, jaka szkoła itp)
Będę mega wdzięczny za jakiekolwiek rozjaśnienie tematu bo trudno znaleźć opinie kogoś z branży na ten temat. Albo nie umiem szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logistyka #pracbaza #tsl #spedycja #studbaza #korposwiat #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

Co dalej?

  • Dawej Miras na logistykę, fajno będzie 31.9% (22)
  • Chujowo logistyka, idź na inny kierunek 68.1% (47)

Oddanych głosów: 69

  • 10
Samej logistyki generalnie ciężko się więcej nauczyć, tak jak pisała @SVP1. Jednak nie znaczy, że studia logistyczne są złe. Rozwijają ogólnie, można się sporo nauczyć jeśli chodzi o dziedziny okołologistyczne - ekonomia, matma, IT, zarządzanie. Umówmy się, technika uczą konkretów, na studiach możesz sobie rozszerzyć wiedzę o fajne elementy. Ja na przykład polubiłem bardzo statystykę. :)

A i większość pracodawców jednak wymaga tego wyższego.

Jeśli masz ambicje i nie chcesz całe
@MrFruu: jestem z PP z logistyki i tez nie mamy zbytnio z tym nic wspólnego także spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na pewno więcej niż na WSL bo znam tam kilkoro ludzi. Ogólnie do autora: jak nie boisz się trochę matmy, mechaniki itp to sobie poradzisz - odpadali największe zjeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrFruu: o, dokładnie o to mi chodziło. Tylko jakoś za mało napisałam xD
Byłam na transporcie ze specjalnością logistyczną i ludzie po technikum mocno nudzili się na tej specjalności. O ile póki był transport jako transport to ok, ale potem już mega marudzili, że nuda i nic nowego.
@AnonimoweMirkoWyznania: Logistyka to nie tylko magazyn, logistyka to też logistyka produkcji, zakupy, dystrybucja, dział transportu i wiele innych. Sam studiuje logistykę, przyszedłem tutaj po technikum elektrycznym - czyli zawód kompletnie nie związany i ma swoim roku trafiłem na osoby właśnie po technikum logistycznym. Po roku wcale nie odbiegam od nich wiedzą, bardzo dużo zależy od prowadzących ale nie tylko, ponieważ bardzo dużo zależy od samego studenta. Na WSL macie studenckie koło
@AnonimoweMirkoWyznania: Studia logistyczne beda najbardziej sensowne i praktyczne, po nich masz wiele mozliwosci- juz kolega wk26t wspomnial. Najciekawsze i w miare dobrze platne wydaje sie byc stanowisko zakupowe (to sie czesto nazywa buyer albo purchase manager, kupiec ) albo w firmie produkcyjnej (wtedy zarządzasz zakupami części np. pod produkcje samochodów, albo pod produkcje leków czy innych wyrobów medycznych. Albo w firmach handlowych (wtedy robisz zakupy pod sprzedaz i zarządzasz cenami, marżami)
@ekstrakt: w Poznaniu to pracy jest ogrom, a dział zakupów faktycznie wart uwagi - ostatnio miałem okazję słuchać wykładu członka PSML (niestety nie pamiętam nazwiska) na temat działu zakupów, oprócz tego, że dział wydaje się być ciekawy to interesujący jest fakt, że na polskich uczelniach wyższych nie szkoli się konkretnie pod tę gałąź logistyki i tym samym brakuje specjalistów od zakupów