Wpis z mikrobloga

szybka ankieta - aerograf, jak i czym czyścicie? Mam H&S Ultra, maluję akrylami - Tamiya X/XF, Vallejo Air oraz czasem Pactrą (wiem, ale na szybko i dobrze rozcieńczona...). Dodatkowe punkty za hinty pomocne w koronawirusowych czasach braków zaopatrzeniowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dedykowane płyny (braki w sklepach)? Thinner Tamiya/MrHobby (bogato)? Aceton? Izopropanol? Jakieś inne ciekawe techniki?

#modelarstwo #aerografia #porady
  • 18
@IMINT_WAR: Agtom masz na myśli? Tak, regularnie korzystam, ale widzę że coraz bardziej przetrzebione. Dzisiaj większość dedykowanych cleanerów była już niedostępna, a to co widziałem to raczej małe pojemniczki, co kiepsko wychodzi $
@knoor: no własnie takie ciekawe pomysły zbieram, cokolwiek jest tanie, co dokupię w sklepie za rogiem (ok, teraz to prościej zamówić z sieci z modelarskiego i tak...) i nie rozpuści mi aerografu. Dzięki

@IMINT_WAR: smród jest do zaakceptowania, mam warsztat oddzielnie na poddaszu. Jak #!$%@? to jeszcze lepiej, żona nie będzie mi się kręcić ;)

@Tranq: daje radę ten Wamod? Ja trochę do nich uprzedzony jestem, praktycznie tylko na
@knoor @klaun_szyderca Mam pytanie które mnie dręczy odkąd zacząłem zabawę z aero (miałem chinola ale... umarło mu się, teraz mam PS-270) a mianowicie, co to jest ta magiczna konsystencja mleka (powtarzana w wielu filmikach) przy której farba ładnie się kładzie i nie kropkuje obok, próbowałem ale średni mi to idzie jak na razie :/
@Dealish: ja tam zawsze robię na oko;) chodzi o to, żeby farba nie była taka ani za gęsta ani za rzadka, taka łatwo lejąca się, a jednocześnie ładnie kryjąca, no trudno to opisać, po prostu trzeba doświadczalnie. Najlepiej dodawać po trochu rozcieńczalnika i patrzeć jak się zachowuje farba przy malowaniu. I generalnie lepiej dać trochę za dużo rozcieńczalnika niż za mało, bo taką "pajączkującą" farbę da się jeszcze uratować zmniejszając ciśnienie