Wpis z mikrobloga

@Miszcz_Joda: a Ty masz już swój wąs i twoje życie ograniczyło się do wspomnień? Twoje nostalgiczne przypominanie sobie jak w to grałeś nie zmienia faktu że wygląda to jak gowno. Nie mam zamiaru upierać się że gry z mojej młodości jak Homm3 czy AoE2 nie wyglądają jak gówno w porównaniu z nieco młodszymi tytulami mimo że miło wspominam godziny spędzone przy tych tytułach.
@Andi128: nie o to chodzi, żeby się rajcować czymś co było i zamknąć na nowe. Gry powstałe w tamtych czasach są kopiowane do dzisiaj. Przełom lat 80-90-tych był okresem, w którym powstała większość gatunków gier. Co kilka miesięcy wchodziła gra, która rewolucjonizowała dotychczasowe postrzeganie możliwości komputerów.

Chodzi o to, że znając co było, możesz też docenić oryginalność w nowych produkcjach. Nie jest sztuką odkopać świetny tytuł sprzed 25 lat i zrobić
@Andi128: a czy ja twierdzę, że gra wygląda jak arcydzieło? Masz swoje zdanie i je sobie miej, nie wymuszaj na innych, żeby przyznawali Ci rację. Mnie kompletnie nie interesuje jak wygląda, opisuję emocje z grania w N&S.
@dedek: ja nie wymagam żebyś mi przyznał rację, podałem swoje zdanie a Ty próbujesz mnie przekonać że się mylę. Czy ja Ci każe przyznawać mi rację? Zdaje się że to ty nie potrafisz zaakceptować faktu że mam inne zdanie.

@Miszcz_Joda: w tamtych czasach nie, ale teraz zdecydowanie tak.

@Dusha: sądzę inaczej.
@Andi128: pierwsze: nie wiem jak AoE2 (dawno nie gralem), ale HoM&M3 nadal wyglada bardzo ladnie. Ten styl graficzny zapewnia dlugowiecznosc i obecnie jedynym minusem jest rozdzialka (z czym mozna walczyc z pomoca chocby HD moda).

Drugie: nie, NvS nie wyglada jak gowno (a mowie to jako osoba ktora nigdy w to nie grala). Jak na pixel art wyglada bardzo starannie, czytelnie i ladnie, nawet w dzisiejszych czasach.
@n4zarh: to fajnie, tylko o ile moje wrażenia co do Homm3 i AoE2 są podobne to jestem w stanie zaakceptować że ktoś kto nie grał w nie kiedy były względnie nowymi produkcjami może się z tym nie zgadzać i nie zachowuje się jak mój teść nie mogący znieść krytyki Poloneza.
@Elitar: tak, i to z kasety typu "gry różne odc. 23".
Kumpel miał c128 który wyglądał jak pecet z pudłem z dyskietkami i osobną klawiaturą, a to było tylko 128 kilobajtów :)