Wpis z mikrobloga

@Krupier daj znać, sam nie wiem co z moim lotem na czerwiec, wstępnie linie dają voucher na 18 miesiecy, ale ja chce odzyskać kasę i myślałem o chargeback jak nie będzie lotu..
  • Odpowiedz
@Krupier: tu nie chodzi o odszkodowanie a o zwrot. eu261 reguluje tez ze pasazer moze wybrac: zwrot, inna date, inna trase. przewoznik nie moze narzucac. jak przewoznik nie pozwala na wybor, to w polsce od tego jest ULC, a w innych krajach EU sa odpowiedniki ULC
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rtg_: ja to wiem. Mówię tylko, że mimo zgłoszenia roszczenia zwrotu kasy przez formularz eu261 to easyJet i tak go odrzuca.

Inaczej skontaktować się z nimi nie da dlatego złożyłem chargeback.
  • Odpowiedz
@Krupier: @rtg_: Panowie czyli jezeli chodzi o te zwroty w formie voucheru to ja nie musze sie na nie decydowac?
Mam lot z Krakowa do Aten i z Aten do Santorini wykupiony przez linie Aegean. Na stronie proponuja voucher, jeszcze mnie nie obejmuje bo dotyczy lotow do 31 maja a ja mam na poczatku czerwca. Wiadomo jednak, ze szanse sa marne na te wakacje bo wirus raczej nie
  • Odpowiedz
@bartez_94: poki nie odwolaja lotu to zadnego zwrotu nie dostaniesz (chyba ze voucher o ile taka polityke linia zastosuje). zwrot za anulowany lot reguluje polskie prawo i masz prawo do wyboru czy chcesz zwrot czy przelozenie etc
mi alior powiedzial ze wniosek o chargeback moge skladac po 15 dniach roboczych od zgloszenia reklamacji u sprzedawcy uslugi i mam 90 dni od planowego dnia wylotu (z tym ze ja mam mastercarda)
  • Odpowiedz
@rtg_: tak tak, jak Grecja bedzie wpuszczac i lot nie bedzie odwolany to po prostu tam polece i nie bedzie potrzebny chargeback. Chodzi mi bardziej o sytuacje gdzie lot bedzie odwolany bo nie bede mogl sie dostac do grecji lub wyleciec z kraju i linia zaproponuje jedynie voucher, ktory nie do konca mnie satysfakcjonuje ;P
  • Odpowiedz