Wpis z mikrobloga

Według tej strony : http://zegarmaturalny.net/?my=2014

pozostało mi niewiele ponad 260dni do matury :) i wydaje mi się że nadszedł moment w ktorym powinienem zacząć się przygotowywać.

Chciałbym zdawać z matmy rozszerzonej, Anglika rozszerzonego, Informatyki Podstawa i Fizyka Podstawa, i Oczywiście Polski.

Ale jako że pierwszy raz bedę zdawał mature(i oby ostatni) nie mam pojecia jak się przygotowywać. Wiadomo w szkole powtórki ale czy to wystarczy by mieć ponad 80% z każdego ? raczej nie.

Więc jeżeli ktoś zdawał przedmioty które wypisałem wyżej na takim poziomie to proszę o napisanie w jakis sposób to osiągnieliście i jak się przygotowywaliście ?

#matura2014 #pomoc #nauka
  • 37
  • Odpowiedz
@BartoszCoyote: @Szarlejowiec: na polski streszczenia się mało przydają, miej w dupie kto z kim i dlaczego, bardziej się przyda wiedza o epokach i ich założeniach, które mają odzwierciedlenia w lekturach. I wskazówka do ustnego: nie bierz tematu, który ma związek z lekturami. Nauczyciele mają po pierdyliard pytań w głowie, które są związane z każdą lekturą, lepiej ich podejść tematem z kultury czy czegokolwiek innego niż wyskoczyć z lekturą.
  • Odpowiedz
@stone0: 1. Opłaca się. Przy zadnej rekrutacji fizyka nie jest obowiazkowa, ale jesli ja licza to sa zawsze dodatkowe punkty. Nie wiem na co chcesz isc, ale na wiekszosci technicznych kierunkow podstawa jest komplet mat+fiz+ang na rozszerzeniu.

2. Zalezy od Ciebie, kazdy rozszerzony zbior jest dobry.

4. Tutaj tez jak uwazasz. Ja mialam obraz sarmatow i wrecz modlilam sie o taki temat na pisemnej bo wiadomo, mozna zablysnac. Ale kazdy
  • Odpowiedz
@stone0: nad AGH sie zastanawialam i faktycznie tak jest :)

Ja tam jestem zdania ze lepiej zadeklarowac wiecej niz sie ograniczac :p nikt nie kaze pisac wszystkiego na 100%, jak stwierdzisz ze to jednak niepotrzebne to najwyzej pojdziesz na luzie i napiszesz na 30% :p
  • Odpowiedz
@proximacentauri: Zawsze byłem dość słaby z fizyki bo przyznam szczenie - nie chciało mi się. Myślę, że jakbym przycisnął to mogę iść i pisać rozszerzenie, jeszcze przeanalizuję inne uczelnie czy jest sens.

Zastanawiałaś się nad AGH, ale co w końcu wybrałaś? Jesteś zadowolona? :)

  • Odpowiedz
@stone0: zrezygnowałam z AGH ze wzgledu na odleglosc, ale dostalabym sie i az mi szkoda :p a ogolnie moglo byc lepiej, kierunek moj, uczelnia tez niezla wiec nie narzekam.

Nie ma co sie spinac. To tylko pogarsza sytuacje. Ja z matmy bylam na szarym koncu klasy, a z matury dostalam 88% (chociaz moglam miec 90+, no ale glupota nie boli), a te wielkie piatkowe orly potrafily miec ledwo 70 'bo
  • Odpowiedz
@proximacentauri: Gratuluję dobrych wyników, ja jestem zrecydowanie na końcu, nauczanie mamy średnie, do tego też spodziewam się sytuacji "bo stres", więc nie mogę sobie pozwolić na czekanie, bo nie zamierzam także poświęcać całego czasu na naukę, chcę nadal trenowwć i utrzymywać życie towarzyskie :)
  • Odpowiedz
3. Mówicie, że angielski rozszerzony to jedna, wielka rozprawka. Ale jak mniej więcej oceniacie poziom? B2? Pytam z czystej ciekawości, o angielski się nie martwię.


@stone0: nie do końca… bo jest też słuchanie, czytanie i gramatyka.
  • Odpowiedz
@stone0: ciężko mi powiedzieć…miałem w liceum dwa razy książki C1 - to matura była trochę niżej. Możliwe, że ~B2. W każdym razie lecąc na 3 z ang + oglądając seriale i filmy po angielsku bez napisów albo z angielskimi napisami bez problemu miałem 80% i jakoś szczególnie się nie przykładałem do tej matury.
  • Odpowiedz
@11mariom: Dobrze to słyszeć :) Ja teraz w szkole będe miał B2, a dodatkowo w szkole językowej kurs maturalny rozszerzony )prawdopodobnie około C1). W filmach po angielsku także się lubuję :)

  • Odpowiedz
@stone0: jak ogarniesz matme to fiza na rozszerzeniu nie bedzie problemem, tam jest chyba12 zadan do policzenia i naucz sie matur z poprzednich lat bo typy sa takie same. Na rozszerzeniu nie musisz umiec nic o pradzie, za to na podstawce byly z tego zadania ;)
  • Odpowiedz
@stone0: właściwie jedyna, powiedzmy, trudność na rozszerzeniu to trudniejsze / bardziej specyficzne słownictwo. W zadaniach trzeba się domyślać znaczeń niektórych słów, w rozprawce leciałem na czuja z kilkoma (były potrzebne ze względu na temat) - ale rozprawka jest najłatwiejszą formą, nie pchaj się raczej w inne.
  • Odpowiedz