Wpis z mikrobloga

Według tej strony : http://zegarmaturalny.net/?my=2014

pozostało mi niewiele ponad 260dni do matury :) i wydaje mi się że nadszedł moment w ktorym powinienem zacząć się przygotowywać.

Chciałbym zdawać z matmy rozszerzonej, Anglika rozszerzonego, Informatyki Podstawa i Fizyka Podstawa, i Oczywiście Polski.

Ale jako że pierwszy raz bedę zdawał mature(i oby ostatni) nie mam pojecia jak się przygotowywać. Wiadomo w szkole powtórki ale czy to wystarczy by mieć ponad 80% z każdego ? raczej nie.

Więc jeżeli ktoś zdawał przedmioty które wypisałem wyżej na takim poziomie to proszę o napisanie w jakis sposób to osiągnieliście i jak się przygotowywaliście ?

#matura2014 #pomoc #nauka
  • 37
@BartoszCoyote: pisz infę albo fizę.

A infa podstawowa to i tak jakieś nieporozumienie, bo to i tak jest to samo wg materiału co rozszerzenie. I nie pisz jej, nie ma sensu raczej. Skup się na fizie lepiej.

Co do 80+ - zależy. Matmę i angielki na p i r miałem 80+ - były to jedyne przedmioty z których robiłem zadania domowe, ale poza szkołą nic.

Z tych co nie miałem 80%
@BartoszCoyote: matematyka -> zbiór kiełbasy od deski do deski + niebieski zbiór z podkowy + arkusze oczywiście

informatyka -> rozszerzenie, a nie podstawa - access (nie musisz znać sqla, wyklikasz 2/3 zadania w accessie) + excel + jakieś proste programowanie do algorytmów

fizyka -> tego nie zdawałam, ale w skrócie podstawa to czyste regułki, a na rozszerzeniu praktyka, łatwiej ogarniać zadanka niż się męczyć z pisaniem pięknych zdań

a angielski -
@BartoszCoyote: Zastanów się najpierw na jakie studia chcesz iść. Potem znajdź uczelnię. Sprawdź co się liczy przy rekrutacji. Nie trzeba zdawać 5 rozszerzeń, zazwyczaj wystarczą dwa (angol + matma/fiza/chemia) jeśli myślisz co czymś technicznym.

Z wymienionych to co do angola mogę powiedzieć, abyś sporo czytał po angielsku, oglądał filmy/seriale, starał się myśleć w tym języku.

Zdawałam chemię r. Po prostu robiłam systematycznie dużo zadań i arkuszy potem.
@proximacentauri: ja na drugiej części olałem drugie zadanie, bo mi się nie chciało, oddałem i komisja do mnie "ale musisz poczekać, bo dopiero jak wszyscy oddadzą to nagramy rozwiązania" i mina była "are you fucking kidding me?"…

Po prostu dla mnei to było marnotrawienie czasu. Niepotrzebnie to wrzuciłem. I tak nic poza matmą p i r, angielskim r i polskim nie wpływało na wynik mój. Nie wziąłem pod uwagę, że z
@BartoszCoyote: infę rozszerzoną pisałem sam dla siebie - "z marszu" uzyskałem 52%. W pascalu nie chciała mi działać funkcja losująca, więc wszystko co się dało tworzyłem w excelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem niezłą bekę, bo napisąłem najlepiej ze szkoły. A pisałem ja (elektronik) i trzech informatyków. A szkołę kończyło kilkudziesięciu informatyków
@BartoszCoyote: co do przygotowań

matematyka - osobiście polecam zbiór z Nowej Ery (biała książka, niebieskie nadruki, chyba, że coś się zmieniło). Zadania wymagające, dobrze wpasowują się w typ zadań maturalnych - za to nie lubiłem Kiełbasy (i nigdy go nie przerobiłem), odlatywał w jakieś dziwne rozkminy.

fizyka - tutaj ciężko cokolwiek polecić, oprócz przerabiania wcześniejszych matur, próbnych, normalnych, wszystkich. Do tego vademecum z operonu, podobno zbiór zadań z zamkoru jest jedynym
@11mariom: ja tam siedziałam jakieś 8 godzin... bo trzeba być wcześniej, a na sam koniec zgrać wszystko raz, każdy musi sprawdzić (10 nas pisało), potem drugi raz zgrać, a potem na płytki (za każdym razem się sprawdzało poprawność), potem formatowanie pendrivow (bo nie można wynosić danych...) i dopiero do domu.