Wpis z mikrobloga

Jaką sieć telefonii komórkowej polecacie z która bez przeszkód można związać się umową. Interesuje mnie w miarę korzystny abonament ok. 50zł miesięcznie plus możliwość kupna jakiegoś nowego telefonu, który obsłuży bez problemów internety i różne dodatki typu Endomondo itp

Nie znam się na telefonach oprócz tego, że na topie jest Samsung, HTC i inne urządzenia z wielkimi ekranami dzięki którym spodnie spadają od trzymania w kieszeni :)

Od 6 lat mam telefon na kartę w Play, jakby to miało jakieś znaczenie. Zastanawiam się czy będąc tak wiernym klientem :) warto z nimi negocjować umowę i liczyć na jakieś profity czy związać się z całkiem nowym operatorem.

#komorki #sieckomorkowa #telefony #telefon #android #play #tmobile #orange

#era #idea #tubiedronka :)
  • 10
@Borys: Domyślam się, że pewnie mają to w tyłku dlatego napisałem o tym telefonie na kartę w sieci Play jako dodatek:) a nuż podchodzą również do takich klientów z bardziej otwartymi ramionami.
@trueno2: negocjowanie oferty to mit. oferta jest zawsze taka sama dla wszystkich, tylko operuje się wsyztskimi okresleniami w taki sposób żebyś myślał ze cos zyskujesz
@ksardas: Dla czego tak uważasz? Dział utrzymania klienta, potrafi czasem niezłe rabaty dowalić :)

@trueno2: Nie masz szans, bo masz prepaid - liczy się tylko abonament. Jeśli jesteś z większej miejscowości, to nie będziesz miał problemu z żadną siecią. Wybierz tam, gdzie masz najtaniej jakiś telefon upodobany. No i ile masz zamiar przeznaczyć na abo :)
@trueno2: jak masz zarejestrowanego prepaida liczy Ci się do stażu i można negocjować, mi się udało w mobile utargowac 80 zł na telefonie i 10 zł na abo. Co ciekawe w każdym salonie mówili co innego i dopiero na infolinii dali korzystną ofertę. Po dłuuugich negocjacjach.
@Wapniak: pracowałem w callcenter, i stąd ta wiedza. przynajmniejw orange tak jest, ale na 99% u innych operatorów tak samo. oferty były takie same, ale czasem klientowi dokładało się rabaty, które i tak z góry by dostał. Oni zarabiają na firmach które mają mnostwo telefonów, a ie na pojedynczych klientach, i osoba z która masz możliwość rozmowy nie może zbyt wiele CI dać bo jest 'za mała'
@ksardas: Też robiłem w jednym z operatorów, czasami po skonsultowaniu się "wyżej" mogli niezłe zniżki zaproponować. Orange też ma spoko rabaty - z 129 zl na 89zl zeszli jak przedłużała luba umowę. Myślę, że takie coś wystarczy jako "negocjacja" dla klienta. Firmy to prawda, klienci kluczowi są najważniejsi i w sumie to oni dyktują warunki.
@StalowyRoman: Tak, mam zarejestrowany numer praktycznie od samego początku.

@Wapniak: @ksardas: Zastanawiam się czy lepiej iść osobiście do jedno z salonów czy załatwiać umowę przez internet/telefon. Czy każdy salon moze dyktować swoje ceny i nie mają takiego samego podejścia do klienta?

Zastanawiam sięnad telefonem HTC One S za 589zł w abonamencie 39zł

http://www.play.pl/telefony/Telefony_migracja/?ESId=MG_MAXFON_S

Jednak podchodzę do tego na luźny, bo tak jak mówiłem nie mam zbyt szerokiej wiedzy nt
@trueno2: Przez internet jest taniej, np w przypadku orange. Pewnie u innych operatorów też.

HTC One S jest spoko, do zadań, które pisałeś się sprawdzi. Myślę, że będzie najtaniej w play w takim abo z tego co widzę :)