Wpis z mikrobloga

Zakaz wchodzenia do miejskich lasów obowiązuje od dzisiaj. Zarządzający tymi terenami Zakład Usług Komunalnych tak uzasadnia tę decyzję: "W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z wirusem COVID-19".


To już podchodzi pod jakąś paranoję XD No tak, przecież wiadomo, że drzewo jest nosicielem koronawirusa. Ha tfu #szczecin
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lefty: To najpierw powinni zacząć od tych kolejek pod sklepami, gdzie stoi po 30 czy 40 osób xD A nie, cyk zamykamy lasy, zamykamy wszystko xD Bo większa szansa, że się zarazisz w takiej kolejce pod Lidlem, niż po tym jak pójdziesz na zwykły spacer do lasu
  • Odpowiedz
Taki zakaz akurat bym szanował i to dość mocno. Skoro nie można przesiadywać juz w takich miejscach jak park czy bulwary, to spotkanie na takich polanach też powinny być zakazane, a nie popadać w skrajność i zamykać już nawet lasy xD


@oba-manigger: Dokładnie. Spacerem nie można się zarazić ani nie jest groźny dla społeczeństwa. Przesiadywanie na polanach gdzie się gromadzą ludzie tak i to powinno być przedmiotem zakazu.

Druga sprawa,
  • Odpowiedz
te wszystkie zakazy weszły tylko i wyłącznie dlatego, żeby pis miał nad nami kontrole całkowitą ;> #!$%@?ć pis, ale bez foliarstwa pls


@Lefty: no, ale to nie foliarstwo, to fakt. Te działania już z wirusem mają mało wspólnego, PiS testuje na ile daleko może się posunąć by jak najdłużej móc rządzić.

Każdy myślący człowiek widzi, że nowe obostrzenia to robienie #!$%@? z logiki.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Dlatego też jestem lekko mówiąc poirytowany tym zakazem. Jeśli leśniczy, policjant etc by spotkał rodzinę, która nie przestrzega tych 2m odstępu, to podejść, zwrócić uwagę, powiedzieć, że następnym razem dostaną mandat i tyle. Szczególnie, że wirus często atakuje ludzi osłabionych.
  • Odpowiedz
@Krupier: no patrząc na to, że w polsce przynajmniej oficjalnie nie mamy jeszcze setki zgonów, a w takich włoszech czy hiszpanii gdzie "jakie zakazy jakie rękawiczki jakie maseczki - wychodzę na dwór i niczego się nie boję elo" po 10k + trupów no to jedyne co mogę na Twoj komentarz odpowiedzieć to słownie iks de ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Krupier: co ma piernik do wiatraka? czyli mam rozumieć, że jak w analogicznych kwartałach zeszłych lat w wypadkach różnej maści / morderstwach czy tam z jakiegokolwiek innego powodu zginęło np. 20k ludzi, a w pierwszym kwartale tego roku sam koronawirus zabił 15k to jest git i nie ma się czym przejmować?XD i Ty mi mówisz o robieniu #!$%@? z logiki...
  • Odpowiedz
Myśliwi aktualnie w lasach robią co chcą. Ich nie obowiązują zakazy. Mogą się spotykać w grupach i w grupach polować. Zakaz jest żeby ludzie nie przeszkadzali. Było niedawno głośno o tym, że gdy cywil przeszkadza w polowaniu to może trafić do więzienia. "Walka z ASF"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: co ma piernik do wiatraka? czyli mam rozumieć, że jak w analogicznych kwartałach zeszłych lat w wypadkach różnej maści / morderstwach czy tam z jakiegokolwiek innego powodu zginęło np. 20k ludzi, a w pierwszym kwartale tego roku sam koronawirus zabił 15k to jest git i nie ma się czym przejmować?XD i Ty mi mówisz o robieniu #!$%@? z logiki...
@Lefty:

Ok, nie rozumiesz w ogóle o czym
  • Odpowiedz
@Krupier: nie no bez kitu wytłumacz jaki jest sens porównywać ilość zgonów w pierwszym kwartale tego roku spowodowanych koronawirusem do ilości zgonów ogólnie w analogicznych kwartałach poprzednich lat?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: nie no bez kitu wytłumacz jaki jest sens porównywać ilość zgonów w pierwszym kwartale tego roku spowodowanych koronawirusem do ilości zgonów ogólnie w analogicznych kwartałach poprzednich lat?

@Lefty:

Mówię o wszystkich zgonach, a nie tylko koronawirusowych.

Jak tego nie rozumiesz to mi się nie chce tłumaczyć, serio.
  • Odpowiedz
  • 2
@Krupier no to co mają wszystkie zgony w pierwszym kwartale tego roku do wszystkich zgonów w analogicznych kwartalach poprzednich lat w kontekście obecnej pandemii? bo to się zapowiada niezły fikolek :>
  • Odpowiedz
@oba-manigger: polacy wy sie chyba powinniscie cieszyc, pare dni temu na rowerze bylem przez las i nad woda jechalem to pikniki i grile calymi rodzinami byly plus tylu butelek i smieci to ja tam nawet latem nie widzialem
  • Odpowiedz