Wpis z mikrobloga

Kutfa, Mirki, jak to zategować? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zamontowałem nowy kran, bo stary jakoś od dołu przecieka i nie byłem w stanie dojść do tego skąd woda leci. No i jak doszedłem do ostatniego etapu, podłączania wężyków, to okazało się, że w nowych wężykach jest większe złącze :/
Są jakieś przejściówki do tego? Jak to się nazywa?
Wolałbym wężyków ze starego do nowego nie dawać, bo nie jestem ich pewny.
#hydraulika #remontujzwykopem #majsterkowanie #dom #kuchnia #zlotaraczka #hydraulik
Bodhistawa - Kutfa, Mirki, jak to zategować? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zamontowałem nowy kran, bo ...

źródło: comment_1585912173M201i7YOzHTq2UngrL6aFa.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to okazało się, że w nowych wężykach jest większe złącze :/


@Bodhistawa: w starych miałeś 3/8 (standard w zasadzie), nowe mają nietypowo 1/2".

Potrzebujesz albo takiej redukcji, jak na zdjęciu do kupienia wszędzie, są też niklowane, jeśli to ma być na ładnie, albo po prostu całe wężyki odkręć idź z nimi do sklepu i poproś o takie same, ale z gwintem 3/8.
Mocno rekomenduję to drugie wyjście, bo nakręcenie redukcji
Jarek_P - > to okazało się, że w nowych wężykach jest większe złącze :/

@Bodhistaw...

źródło: comment_1585912411hajg0p18gO53zWMWzfuW6y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@deryt: @Bodhistawa: tylko u niego na kraniku odcinającym jest krótki gwint i bardzo blisko gwintu pokrętło zaworu, dlatego mam wrażenie, że wkręcenie tam redukcji może być mało komfortowe. Lepsza byłaby wymiana wężyka
  • Odpowiedz
1/2 na 3/8


@GodlessMike: Nie wiedziałem że są wężyki na 3/8, wymieniłem tego trochę bo pracowałem jako konserwator w dużym budynku, ale chyba miałem szczęście bo jak to kupowałem to nigdy mnie nie pytali jaki chce.
  • Odpowiedz