Wpis z mikrobloga

@pranko_csv: spoko ziomeczku, nudzi mi się to zrobiłem zdjęcia starych filtrów. Na górze twój filtr po probie mycia na mokro. Zeszła całkowicie wierzchnia warstwa papieru i filtr ma pewnie teraz mniej niż P1. U dołu filtr P3 z secury po ręcznym praniu w mydle z ciepłą wodą. Był cały czarny od syfu. Też pewnie coś stracił ale jest jak najbardziej do użytku w warsztacie.
G..... - @prankocsv: spoko ziomeczku, nudzi mi się to zrobiłem zdjęcia starych filtró...

źródło: comment_1585859004SLZ9bLSB5bwDPvfe3vOjgj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@G_O_ tylko ze ja nie pracuję w warsztacie i filtry sie nie zapychają, spryskuje filtr i zostawiam na kilka minut az wyparuje. Nie dostrzegam fizycznych zmian w strukturze filtru po kilkukrotnym odkażeniu. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
GVS Elipse P3 RD z pochłaniaczem zapachów

Nie wiem jak z nowymi filtrami... póki co po każdym użyciu spryskuję roztrworem (80 %) z alkoholem izopropelynowym i zostawiam na kilka minut aż odparuje.


@G_O_: ładnie opisane! Przed zarazą kosztowała jakieś 65zł. Teraz trochę drożej.

@maze: @batq:

@pranko_csv: mam taką samą. Trzy tygodnie temu, gdy już online nic nie było, w sklepie z narzędziami po sąsiedzku
  • Odpowiedz
@G_O_: ładnie opisane! Przed zarazą kosztowała jakieś 65zł. Teraz trochę drożej.

@maze: @batq:


@pranko_csv: Te maski kosztowały po koło 90 zł przed zarazą. Komplet filtropochłaniaczy kosztował 40 zł

Nie lepsza opcja do piekarnika na poł godziny 70 stopni?
  • Odpowiedz
@atencjon: GVS równo rok temu 80zł na allegro z filtrem węglowym. Filtr zwykły 32zł w listopadzie 2019. Dla porównania lepsza Secura 2000 55zł 23 stycznia + 12zł filtr P3. Tyle płaciłem.
Teraz na allegro najtańsza secura 200zł + wysyłka, filtr P3 40zł. GVS 1 oferta za 495zł Idź pan w #!$%@?!

GVS nie ma pochłaniacza to zwykły filtr P3 z wkładką węglową która jest dla picu.
  • Odpowiedz
GVS Elipse P3 RD


@atencjon: @ig3r: ja swoje maski "jednorazowe" (również te, w których chodzę do pacjentów, bo muszę je przynosić z domu xD), dezynfekuję w piekarniku 70st pol godziny. Wg kilku źródeł, które znalazłem alkohol/płyny mogą zniwelować ładunek elektrostatyczny materiału filtra. Chodząc po podwórku nie pracujesz z pyłem, więc się nie zapychają (przynajmniej nie szybko), nie trzeba tego prać. Alkohol nadaje się za to do dezynfekcji silikonowych/gumowych
  • Odpowiedz
@atencjon: ten pic polega na tym, że generalnie oprócz filtrów są pochłaniacze gazowe, na które są normy iso i które rzeczywiście działają. GVS sprzedaje zwykły filtr P3 z doklejoną cieniutką wkładką węglową (taką jak do okapów, tylko 3x cieńszą) i nazywa to "pochłaniaczem zapachów". Nieświadomemu klientowi sugeruje, że jest to profesjonalny pochłaniacz. To jest zwykłe oszustwo, polegające na użyciu podobnych pojęć. Sam dałem się nabrać, że ten węgiel coś działa.
  • Odpowiedz