Wpis z mikrobloga

#koronawirus #firma #zalesie

Nie ma to jak wziąć maszynę za 50k w leasing w styczniu bo pełny kalendarz do września

A w marcu chcieć ją sprzedać żeby przetrwać rok bo państwo z------o gospodarkę i do końca roku zleceń zrobiło się 11

3 dzień nie śpię, jak różowa dostanie wypowiedzenie to s--------m stąd na truskawki do Norwegii
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

masz jakiś dobry kontakt? też chetnie pojadę


@zjembigos: mam znajomą firmę szkutniczą w takim zagłębiu rolniczo przemysłowym, ostatnio odświeżałem kontakt do nich i mówili, że przyjmą mnie z otwartymi ramionami

jeszcze miesiąc, może dwa przeczekam, może pozwolą na handel i wznowią produkcję... na razie kiepsko to widzę, ale trzeba spinać dupę bo nie będę pierwszy który wpadł na taki pomysł
  • Odpowiedz
jaka maszyna? może da radę model biznesowy zmienić?


@pcstud: nie wiem czy coś ci to powie... urządzenie wielofunkcyjne, piła formatowa, wyrównywarka, grubościówka, frezarka i wiertarka głęboka

razem 49,200 brutto, koszt leasingu 2/3 tego co płacę na ZUS a i tak robota stoi

nie da się tak zmienić modelu, aby utrzymać taki kombajn muszę pozbyć się części sprzętu, zmniejszyć koszty stałe i może uda się ptrzetrwać
  • Odpowiedz
mówię, że PiS mógłby mnie zwolnić z ZUS jak nie mam przychodu i nie dlatego, że nie chcę sprzedawać lub nie mam czego sprzedawać


@Arachnofob: osobiście mam mikrofirmę j właśnie dostałem maila od księgowej, że jest taka opcja aby zostać zwolnionym że składek na 3 mieś. Jak jesteś samozatrudniony to masz limit do 15k przychodu, a jak zatrudniasz pracowników, to nie ma tego limitu.

Co zyskasz?
- zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za okres marzec - maj 2020 r., znanych na dzień
  • Odpowiedz
@imateapot: nie łapię się...

saloniki prasowe typu kolporter też się nie łapią, nawet żabka obok mojego domu się nie łapie bo obrót miesięczny ma większy, sąsiad który sprzedaje warzywa na targu się nie łapie, czaisz?

marże są takie, że nie starczy teraz na opłaty a obrót miesięczny przewyższa ten limit
  • Odpowiedz
@Arachnofob: w info od mojej księgowej mam coś takiego:

jeżeli masz pracowników powyższy limit przychodu Cię nie obowiązuje,


Czyli to by wychodziło, że nie masz żadnych pracowników, a jedziesz na minimalnej marzy. Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@imateapot: dokładnie... jdg, wysokie koszta, niska marża i wysoki obrót, ale już na poziomie kosztów za materiały i podatki wychodzi rentowność 40-50% a gdzie jeszcze koszta stałe warsztatu, gdzie koszta kredytu, leasingu za auto, paliwa itd

jak zmniejszę koszta stałe z warsztatu bo sprzedam maszyny, zrobię cesję za auto i przesiądę się na prywatny to może przetrwam

państwo mogłoby mi w tym pomóc zwalniając mnie z ZUS, ale taki
  • Odpowiedz
nie wiem czy coś ci to powie... urządzenie wielofunkcyjne, piła formatowa, wyrównywarka, grubościówka, frezarka i wiertarka głęboka


@Arachnofob: twoja maszyna to w obecnej sytuacji skarb, rób trumny.
  • Odpowiedz
@Arachnofob: nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w tym państwie jedyną możliwością przekazania jdg jest poprzez testament. chyba, że to był skrót myślowy, że ty swoją zamykasz, a różowy otwiera
  • Odpowiedz