Wpis z mikrobloga

masz jakiś dobry kontakt? też chetnie pojadę


@zjembigos: mam znajomą firmę szkutniczą w takim zagłębiu rolniczo przemysłowym, ostatnio odświeżałem kontakt do nich i mówili, że przyjmą mnie z otwartymi ramionami

jeszcze miesiąc, może dwa przeczekam, może pozwolą na handel i wznowią produkcję... na razie kiepsko to widzę, ale trzeba spinać dupę bo nie będę pierwszy który wpadł na taki pomysł
jaka maszyna? może da radę model biznesowy zmienić?


@pcstud: nie wiem czy coś ci to powie... urządzenie wielofunkcyjne, piła formatowa, wyrównywarka, grubościówka, frezarka i wiertarka głęboka

razem 49,200 brutto, koszt leasingu 2/3 tego co płacę na ZUS a i tak robota stoi

nie da się tak zmienić modelu, aby utrzymać taki kombajn muszę pozbyć się części sprzętu, zmniejszyć koszty stałe i może uda się ptrzetrwać
mówię, że PiS mógłby mnie zwolnić z ZUS jak nie mam przychodu i nie dlatego, że nie chcę sprzedawać lub nie mam czego sprzedawać


@Arachnofob: osobiście mam mikrofirmę j właśnie dostałem maila od księgowej, że jest taka opcja aby zostać zwolnionym że składek na 3 mieś. Jak jesteś samozatrudniony to masz limit do 15k przychodu, a jak zatrudniasz pracowników, to nie ma tego limitu.

Co zyskasz?
- zwolnienie z obowiązku opłacania
@Arachnofob: w info od mojej księgowej mam coś takiego:

jeżeli masz pracowników powyższy limit przychodu Cię nie obowiązuje,


Czyli to by wychodziło, że nie masz żadnych pracowników, a jedziesz na minimalnej marzy. Dobrze rozumiem?
@imateapot: dokładnie... jdg, wysokie koszta, niska marża i wysoki obrót, ale już na poziomie kosztów za materiały i podatki wychodzi rentowność 40-50% a gdzie jeszcze koszta stałe warsztatu, gdzie koszta kredytu, leasingu za auto, paliwa itd

jak zmniejszę koszta stałe z warsztatu bo sprzedam maszyny, zrobię cesję za auto i przesiądę się na prywatny to może przetrwam

państwo mogłoby mi w tym pomóc zwalniając mnie z ZUS, ale taki #!$%@?

mam