Wpis z mikrobloga

Jak zapewne wiecie, parlament na Węgrzech dał Orbanowi prawo do rządzenia przez dekrety. I to nie na 'czas epidemii' ściśle określony typu miesiąc/ dwa miesiące tylko do odwołania.
Dziś przedstawiono pierwsze dekrety, które mają przeciwdziałać epidemii, a w nich miedzy innymi:
- zlikwidowanie instytucji sądów pracy
- zakaz przeprowadzania operacji korekty płci
- udzielenie policji dostępu do deklaracji podatkowych obywateli bez podania przyczyny

Pamiętajcie że Kaczyński nie gra jakiś szachów 3d tylko po prostu ściąga pracę domową od Orbana.

https://www.reddit.com/r/europe/comments/fsxpzh/first_laws_proposed_by_the_hungarian_government/

#postkomunistycznepanstwomafijne #neuropa
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- zlikwidowanie instytucji sądów pracy

- zakaz przeprowadzania operacji korekty płci


@Zgagulec: gówno prawda. Sprawy w sądach pracy zostały przejęte przez sądy pierwszej instancji a chodzi o zmianę płci biologicznej w dokumentacji medycznej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zgagulec: ja tam nie wiem, ale mam znajomych na Węgrzech i sobie chwalą obostrzenia. mowia, że wszystko działa elegancko, a w Wielkim Imperium Lechickim tak sobie
  • Odpowiedz
@Sztoja: czego nie rozumiesz? Mamy ograniczenie swobód jak przy stanie wyjątkowym, ale 1. nielegalnie 2. legalny sposób zabezpiecza nas przed różnymi patologiami i niesie za sobą pewne konsekwencje: wiadomo, że jak minie to swobody zostanąprzywrócone, nie będzie wyborów które w tej sytuacji są po prostu niedemokratyczne, należą się odszkodowania za poniesione straty
  • Odpowiedz
@Sztoja: im dłużej nie ma stanu wyjątkowego tym mniejsze odszkodowania, wybory i tak przesuną, zapewne dopiero w maju. Sporo podmiotów już nie będzie miało roszczeń do tego czasu..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megaloxantha: po wprowadzeniu stanu wyjątkowego jakiekolwiek protesty i strajki są zakazane. W połączeniu z tym, że jest zakaz zgromadzeń z okazji pandemii, to nie wiem jak byś mógł okazać "brak przyzwolenia"
  • Odpowiedz
@Sztoja:

właśnie mnie zastanawia to dążenie opozycji do wprowadzenia stanu wyjątkowego i opór PiS ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Pisowi chodzi najwyrazniej o to, aby stan wyjatkowy byl stanem zwyczajnym, nawet jesli pandemia minie.
  • Odpowiedz
@Sztoja PiS sie wzbrania opozycji, bo podczas stanu wyjątkowego, musiałby wypłacać przedsiębiorca odszkodowanie (rozmawiałem dzisiaj o tym z panią adwokat która ma prawo w małym palcu) a że nie ma na to pieniędzy (bo są na trzynastki dla emerytów i dwudziestki dla górników) dlatego żyjemy w chlwie obsranym fekaliami a i tak karakan dopnie swego i będzie ruchał wszystkich w dupę (prorok przepowiedział) kontynuując swoją chorą wizję władzy, gdzie jego pionki
  • Odpowiedz
@Zgagulec: W Czechach też był taki pomysł, mówił o tym minister z MON. Na co premier, że o niczym nie wiedział i że na pewno by się pod czymś takim nie podpisał. Minister mu odpowiedział, że sam mu przedstawił projekt ustawy na początku marca ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Tymajster: Pomijając fakt głupoty poprzedniego komentarza - ty jesteś jakiś #!$%@?? Jak można takie rzeczy pisać, czy to jest zabawne? Jebnij się w łeb chłopie.
  • Odpowiedz
Pamiętajcie że Kaczyński nie gra jakiś szachów 3d tylko po prostu ściąga pracę domową od Orbana.


@Zgagulec: Tyle że Kaczyński jest zwykłym posłem i nie może wydawać dekretów. Dudzie aż takiej władzy nie dadzą bo nie zgodzi się na to Morawiecki. Morawiecki nie może wydawać dekretów bo potrzebna by była jakaś zmiana w konstytucji i podpis Dudy. A ten chyba nie zgodzi się na bycie marionetką nie tylko Kaczyńskiego ale
  • Odpowiedz
Przecież wy go wszyscy będziecie prosić o to, żeby wam, w imię przesadzonego strachy, kajdany ograniczeń zakładał.
No to w czym problem? Kolor łańcucha chccecie sobie wybierać?
A dlaczego, bo media pompują temat. Media, które dzięki temu, że wszycy siedzą w domu, mają teraz diamentowy okres.
  • Odpowiedz