Wpis z mikrobloga

Drażnią mnie wykopowicze, którzy do każdego postu o koronawirusie muszą dodać adnotację, że Polska to państwo z dykty, trocin, kartonu czy czegokolwiek. Na jakiej podstawie uważają, że w innych krajach stoją szklane domy, a tylko u nas nie? Jedyny kontakt tych patologicznych narzekaczy z obcymi krajami, to wycieczka szkolna do Berlina w podstawówce i takie mają pojęcie o regułach i przepisach panujących za granicą.
Pozdrawiam z Danii, kraju, którego oficjalne stanowisko to: "nie wykonujemy testów osobom mającym kontakt z chorymi, ani chorym, za wyjątkiem osób, które trafiły na intensywną terapię". Kwarantanna tutaj nie obowiązuje też rodziny chorego. O dziwo nikt tu nie sra z tego powodu do własnego gniazda.
Nie podoba się wam coś? Krytykujcie, ale bez dodatku, że "Polska taka, sraka", bo to brzmi, tak jakby gdzie indziej było cudownie, a nie jest. Krytykujcie konkrety i jeśli nie wiecie, jak jest za granicą, to nie sugerujcie, że tylko u nas jest źle. Cieszy was ten festiwal antypolonizmu i nienawiści do własnego kraju? Jak niskie poczucie własnej wartości musi mieć człowiek, który uważa własny naród (więc siebie również) za najgorszy na świecie? Żyjecie w jakiejś negatywnej bańce. W innych państwach równie często zapadają błędne lub nielogiczne decyzje. A w porównaniu do środków podjętych w Polsce, to niewątpliwie Dania jest państwem z dykty i kartonu. I założę się, że w innych krajach nie jest dużo lepiej.
#koronawirus #polska
  • 124
  • Odpowiedz
@wcfilmowe W twoim świecie, jeśli ktoś jeździ za granicę, to tylko do fizycznej roboty. W prawdziwym świecie powodów wyjazdu jest dużo więcej, np. sytuacja rodzinna. Niektóre czynniki są ponad tobą, musisz podjąć decyzję, która będzie mniejszym złem, bo inna może kogoś zranić, albo poważnie zaszkodzić. Jak tylko moja sytuacja prywatna się ułoży, wrócę.
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty: ale jak to musiałeś podjąć decyzję? Jeszcze chwilę temu pisałeś

Wyjazd nie był moją decyzją


To jak w końcu było? xD ja nie twierdzę, że za granicę wyjeżdża się tylko do fizycznej roboty. Ale nawet jeśli wyjeżdżasz tam bo ktoś z twojej rodziny choruje, to przecież twoim zadaniem jest zrobić wszystko, żeby go ściągnąć do Polski każdym kosztem, bo w Polsce będzie mu dużo lepiej. Stabilniejszy kraj.
Jeśli nikt cię
  • Odpowiedz
nie wiedzą że wszędzie jest taka sama #!$%@?


@Dusha: nie zgodzę się, #!$%@? jest, tylko przeważnie trochę inna niż unas i dlatego na pierwszy rzut oka się wydaje ludziom, że gdzie indziej to super jest ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty: bo obecne wykopki to beda Janusze w przyszlosci. Zwykle marudzace i znajce sie na wszystkim #!$%@? z malych miasteczek. Jak wdalem sie w dyskusje ze sa marudami to zaczął sie maraton #!$%@? i pisania o polityce pisu. Najgorsze jest ze na wypoku ciagle jest sporo ciekawych rzeczy tylko gina w tlumie takich malapet.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe No tak. Łatwo się o tym mówi, a dużo trudniej wykonać. W moim przypadku całe szczęście nie chodzi o chorobę. Moja druga połówka nie jest z Polski i z pewnych powodów nie może tymczasowo zmienić adresu zamieszkania, więc Polskę odwiedzamy łącznie przez 5 tygodni w roku, bo tyle można wziąć urlopu. Uwierz mi, że szukamy wszelkich metod przyspieszenia sprawy, bo oboje chcemy mieszkać w Polsce, ale niestety pewnych rzeczy się nie
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty: Czyli wyjazd za granicę to jedynie twoje widzimisię i wcale nie zostałeś do tego zmuszony, jak dramatyzowałeś na samym początku. Po prostu chcesz być z kobietą i tyle. To twoja decyzja, taka sama jak ludzi, którzy pracują za granicą z daleka od rodziny. Nikt ich do tego nie zmusza, jak lubią o tym mówić. Oczywiście, że rady "skoro Polska taka fajna to wróć" odnoszą się do twojego przypadku, bo jesteś
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty Austria:
Zamiast zwolnien kazda firma moze wyslac pracownika na kurzarbeit tzn. Godziny przepracowane w firmie placi firma reszte do 90% wynagrzodzenia placi Panstwo.
90% przy zarobkach do 1700 Brutto
85% do 2685 Brutto
80% do 5365 Brutto

Powyzej 5365 brutto nie przysluguje doplata.
Premier zwolnil z podatku wszystkie premie w sektorach ktore musza dzialac w czasie epidemi

Nakaz noszenia masek w sklepach - przy wejsciu sa rozdawane maski. Jesli zabralko to
  • Odpowiedz
@Dusha: Chyba też nigdy nie byłeś za granicą, nikt mu płacić nie musi za pisanie prawdy, zresztą nigdzie nie pochwalił tego co u nas robią tylko stwierdził, że w innych krajach też jest #!$%@?
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty
To ze inni wg Ciebie mają gorsze państwo, to nie znaczy ze nasze nie jest #!$%@?. #!$%@? mnie to równanie do gorszego "oni mają #!$%@? to my tez mozemy". NIE #!$%@?, to ze oni maja #!$%@? to nie znaczy ze my tez mamy miec #!$%@?. Trzeba walczyc o to zeby bylo lepiej.
  • Odpowiedz