Wpis z mikrobloga

Nigdy #!$%@? więcej agencji (w tym przypadku #mzuri ). Mieszkanie było wyczyszczone na błysk więc #!$%@? chodził i sapał dobre pół godziny i odnotowywał najmniejsze zostawione pyłki co by z kaucji #!$%@?ć. Różowy nie mógł sięgnąć do ostatniej półki w szafce i w samym roku zostały jakieś okruszki. Do tego okna nie były umyte od zewnątrz (jak się wprowadzaliśm też nie były).

Te karygodne niedociągnięcia kosztowały mnie jak dotąd 200 zł na poczet sprzątania (no taniej się podobno nie dało) a jeszcze trwa debata czy będą malowane ściany bo jednym miejscu jest ciemniejszy odcień (była przez nas czyszczona).

Tylko czekam aż jeszcze się dopatrzą niedopłat w rachunkach i z 1600 zł otrzymam 300.

Ha Tfu #!$%@?.

#nieruchomosci #januszebiznesu #wynajem
  • 25
dokładnie, jak firma z dupy daje opłaty za wady które były już widoczne sprzed okresu wynajmu to proponuję kontakt z radcą prawnym.


@Wade94: z jednej strony tak. Ale z drugiej się cykam takiego rozwiązania bo raz, ze w obecnej sytuacji wszystko jest sparaliżowane a dwa, że sprawa może się wlec miesiącami/latami a w obecnych czasach wolałbym mieć przy sobie wszelkie pieniądze...

chyba, że drogą odwołania juz po otrzymaniu kasy (ale pewnie
@szejk_wojak Mzuri to bagno straszne, chcieli mnie naciągnąć na 4 miesiące czynszu mimo, że nie doszło nawet do przekazania kluczy. Jak im powiedziałem, że kontaktowałem się z prawnikiem i wuja mi mogą to od razu odpuścili
@szejk_wojak Mnie też próbowali zrobić w ten sam sposób. Zażyczyłem sobie kopię faktury za sprzątanie posprzątanego mieszkania. Za malowanie powiedziałem, że nie zapłacę i idziemy do sądu. Odpuścili i oddali całą kaucję.
@szejk_wojak:
Tak ogólnie pośrednicy wszelacy to rak ale wolny rynek wiec działają - poprostu trzeba ich omijać

Co do malowania ścian - gdzieś kiedyś czytałem ze ogólnie najmujący jest zobowiązany do odświeżenia ścian po swoim mieszkaniu - wynikało to z prawa i jakiś tam zapisów ale nie wiem czy to nadal obowiązuje

Tak czy inaczej - na pośredników ha tfu