Wpis z mikrobloga

Cześć, astromirki!

Czy będzie wielkim nietaktem, jeśli poproszę Was o udostępnienie mi swoich materiałów ze studiów astronomicznych? :)

Z góry zaznaczę, że nie będę żadną konkurencją na rynku pracy ani w świecie naukowym. Mam już dwa tytuły zawodowe oraz dwa kierunki za sobą, pracuję w zawodzie i przebranżawiać się nie zamierzam. Mam jednak zamiłowanie do astrofizyki. Dostałam się kiedyś nawet na studia astronomiczne, lecz zwyciężył pragmatyzm. Ostatecznie ukończyłam dwa kierunki, które dały większe szanse na rynku pracy, a jednocześnie pozwoliły zgłębiać wiedzę planetologiczną, która zawsze mnie fascynowała, a której na astronomii nie ma ponoć niemal wcale.

Na rozpoczynanie nowych studiów już niestety za późno, ale chciałoby się wciąż rozwijać, dla siebie samej... :) Studia skończyłam kilka lat temu, a wciąż - hobbystycznie, w wolnym czasie - uczę się fizyki, matematyki. Bardzo chciałabym jednak jakoś uporządkować sobie wiedzę astronomiczną. Tak od podstaw, od początku. Czy podzielilibyście się swoimi notatkami ze studiów? Wykładami, ćwiczeniami, skryptami z zajęć? Nie musi być za darmo :)

Uprzedzając: nie mam możliwości uczestniczenia w darmowych wykładach uniwersyteckich z powodu pracy. Chętnie poszłabym na studia zaoczne, gdyby takie istniały :) Ale niestety. Jestem członkiem PTMA, jeśli doda mi to wiarygodności (da się to zweryfikować, na życzenie podam swoje namiary) :)

#astronomia #astrofizyka

Geologiczna mapa Księżyca dla przyciągnięcia uwagi ^^
Pobierz
źródło: comment_1585681291VJNWlUxCNQaifr85BnK8mo.jpg
  • 2
@misza_zg Znam i mam ją nawet na dysku :)
Mam tych książek całkiem sporo. No i wiadomo: jak się ma za dużo materiałów, to nie wiadomo, za co się zabrać. No to teraz już wiem, dzięki :)

Właśnie zaczęłam też kilka kursów prowadzonych przez Caltech na coursera.org, może to pomoże mi usystematyzować podstawy :)