Sie müssen jedes nächste Spiel als Ihr letztes in Ihrer Karriere behandeln! Wie ein Krieg! Als ob er die ganze Welt retten würde. Lassen Sie Ihre Herzen auf dem Spielfeld, spielen Sie, damit Sie nicht jede Situation bereuen. Wir glauben an dich.

Gino po tej płomiennej przemowie wyszedł. Wszyscy się na siebie spojrzeli jakby siedzieli na wykłądach z matematyki na studiach. Lis rzucił optymistyczne pytanie w eter:

Trenerze, co on powiedział?

Powiedziałem mu że to wstyd że nie zrozumiał, powinien się skupić jak mówi asystent. Poprosiłem Kubę aby wytłumaczył każdemu co Gino miałdo przekazania.
Tak na prawdę sam nie wiedziałem. Lettieri jest dobrym asystentem ale większość z nas traktuje go jak maskotę klubową. Wydaje mi sięże zdaje sobie z tego sprawę ale nie przeszkadza mu to.

Przed nami 7 ostatnich meczów w tym sezonie. Gramy w grupie mistrzowskiej, wszystko zależy od nas. O ile zdaje sobięsprawę że na mistrzostwo nie ma zbyw wielkiej szansu, to miejsce premiowane graniem w pucharach jest do zrobienia.

Pierwszy mecz gramy u siebie z tym cholernym, pechowym Rakowem. Jak jesteśmy faworytem to przegrywamy, jak jesteśmy wymeczenie to wygrywamy. Tym razem gramy znów z pozycji faworyta właśnie.
Pierwszy gwizdek, rozpoczynamy spotkanie.
O ile i my i Raków stwarza sobie wiele sytuacji to my mamy chociaż celne strzały, rywale na szczęście nie. Pierwsza połowa 0:0, zaczynamy drugą. Po kolejnym celnym strzale, piłka w końcu wpada do bramki. Jak w filmie - strzela był gracz Rakowa - Miłosz Szczepański. Z szacunkiem, nie okazuje radości, reszta graczy doskonale to rozumie i po prostu mu gratulują zdobytej bramki.
Wygrywamy 1:0
Trzecia Pogoń przegrała z Cracovią 0:2, dystans zmniejsza się do 2 punktów

Kolejny mecz gramy z w Gliwicach z Piastem.
Jadą z nami jak z juniorami, nie istniejemy w tym meczy, mamy 4 strzały w ogóle, a 2 celne po 90 minutach. Piast ma natomiast 2 gole.
Pierwsza porażka w tym roku staje się faktem.
Przegrywamy 0:2.
Trzecia Pogoń remisuje z Rakowem 0:0. Dystans zwiększa się do 3 punktów.

Derby.
Gramy u siebie, mimo to znów musimy walczyć z kontry. Gino ich zajechał.
Mimo to w 20 minucie, pierwszą bramkę w sezonie zdobywa Hoyo-Kowalski. Stadion oszalał, sztab oszalał. Wojtkowski tak oszalałże dostał w 56 minucie drugą żółtą kartę i wyleciał z boiska. Szalał dalej w szatni. Cracovia atakowała, próowała ale nie dałą rady strzelić wyrównującej bramki.
Znów wygrywamy derby, tym razem 1:0.
Trzecia Pogoń przegrywa 0:1 z Jagiellonią. Mamy tyle samo punktów.

Kolejny mecz gramy u siebie - z Lechem.
Do Krakowa przyjeżdża rozpędzony Kolejorz.
Mimo to gramy jak równy z równym. Widać że zwycięsto w derbach dodało dodatkowej mocy naszym piłkarzom.
92 minuta, godzimy się z remisiem, cieszymy się z tego 1 punktu.
I wtedy, wchodzi on, cały na czerwono-biało.
3 obrońcó to za mało aby powstrzymać Bukse.
Wygrywamy 1:0!
Pogoń remisuje 0:0 z Legią. Wyprzedzamy ich o 2 punkty i wskakujemy na 3 miesjce.

Wreszcie nadchodzi ten mecz, bezpośrednie starcie z Pogonią, tym razem w Szczecinie. Wszyscy zdająsobięsprawęz tego że to od tego spotkania zależeć może to czy skończymy ligę na 3 miescu premiowanym grą w europejskich pucharach czy zostaniemy frajerami.
Nie strzeliliśmy tam jednak żadnej bramki. Na szczęście Pogoń też nie.
Remisujemy 0:0 i nadal mamy 2 punkty przewagi 4 lokatą, którą zajmują Portowcy.

Ostatni mecz u siebie. Przejżdzą do nas ̶r̶e̶p̶r̶e̶z̶e̶n̶t̶a̶c̶j̶a̶ ̶B̶i̶a̶ł̶o̶r̶u̶s̶i̶ Jagiellonia.
16 minut i prowadzimy, bramkę strzela Olek Buksa, to jego 22 bramka w Ekstraklasie w tym sezonie, a 28 w ogóle w tym sezonie. Fenomenalna forma.
Mieliśmy tylko jeden problem, a był nim nasz był piłkarz - Imaz. Zapakował nam 3 bramki i przegraliśmy 1:3.
To się jednak nie liczy, od razu sprawdzamy jak zagrała Pogoń i... przegrali 0:2 z Piastem! Nadal mamy 2 punkty przewagi, nadal jesteśmy na 3 miejscu.

Ostatni mecz, gramy z Legią w Warszawie, a Pogoń w Poznaniu z Lechem. W tej całęj walce z Pogonią nagle okazało sięże o 3 meisjce walczy jeszcze Jagiellonia, która również ma 2 punkty straty do nas. Ci natomaist grają u siebie z Cracovią.
Ależ to będą emocje w ostatniej kolejce.
Zaczyna sięmecz w stolicy.
Jesteśmy zepchnięci do obrony, Legioniści atakują, częściej są przy piłce.
W 4 minucie Lech wychodzi na prowadzenie z Pogonią.

Tabela wygląda następująco:

3. Wisła Kraków 64pkt
4. Jagiellonia Białystok 62pkt
5. Pogoń Szczecin 61pkt

28 minuta, u nas nadal remis, Pogoń nadal przegrywa. Jaga strzela na 1:0.
Tabela wygląda tak:

3. Jagiellonia Białystok 64pkt
4. Wisła Kraków 64pkt

29 minuta i Cracovia strzela Jagielloni na 1:1. Tabela znów się zmienia:

Koniec I połowy we wszystkich spotkaniach.
W przerwie mówiły naszym graczom że nie jest źle, mamy szansę, musimy walczyć.
79 minuta, Gvilla strzela nam bramkę. Zaczynymy przegrywać 0:1.
Nie zmienia to jednak póki co obecnego układu tabeli:

3. Wisła Kraków 63pkt

W 85 minucie Pogoń strzela bramkę na 1:1 w meczu z Lechem.
Wygląd tabeli na żywo:

4. Pogoń Szczecin 62pkt
5. Jagiellonia Białystok 62pkt

W Warszawie ostatni gwizdek. Przegrywamy 0:1. Na naszce szczęcie, ani Pogoń, ani Jagiellonia nie zdołały strzelić zwycięskiej bramki.
Zdobywamy drugi raz z rzędu 3 miejsce na koniec sezonu! Wszyscy cieszą się że znów mamy szanę zagrać w Lidze Europy. W szatni panuje euforia. Gino jednak sprowadza nas na ziemie krzycząc:

Nein! Nein, nnein, nein Europa League! Europa Conference League!

Faktycznie, Gino ma rację. Od tego sezonu nie ma dla nas już Ligi Europy. Jest ̶p̶u̶c̶h̶a̶r̶ ̶p̶a̶s̶z̶t̶e̶t̶o̶w̶e̶j̶ "Liga Europy 2". Mimo to cieszymy się, to nadal europejskie rozgrywki, a może będzie też łątwiej się tam dostać?