Wpis z mikrobloga

@bdg-bro: no wlasnie tak srednio bym powiedzial. Zachodnipomorskie w swojej poludniowej, a zwlaszcza poludniowo wschodniej czesci to glownie lasy. Swietokrzyskie ma chyba tylko 3 spore miasta: Kielce, Busko i Skarzysko-kamienna, a w tym trzecim bezrobocie nadal wynosi ok. 15%. Oprocz tych miast jest bardzo malo miasteczek 10-20k ze wzgledu na to, ze ze swietokrzyskiego prsesiedlano ludzi na ziemie odzyskane i miasteczka te nie mogly urosnąć.
@totek buska to bym do sporych w życiu nie zaliczył. A jeśli chodzi o duze firmy to trzeba brac pod uwagę ze siniat i defro mają siedziby w warszawie. Jeśli chodzi o defro to plotka jest taka ze specjalnie ponieważ zaczęli w statystykach województwa wychodzic wysoko a tego szefostwo nie chce, a na warszawe nie sa wysoko.
mocno zdziwiony jestem świętokrzyskim,

te województwa mają potencjał do rozwoju dużych biznesów.


@bdg-bro: Co? Świętokrzyskie ma jakiś potencjał do rozwoju dużych biznesów? Przecież tam jest tylko kilka dużych firm typu PSB, Huta Ostrowiec, Sefako, Defro i fabrka MANa. Pewnie coś się jeszcze znajdzie, ale jakoś nie wydaje mi się to województwo z potencjałem do rozwoju. To województwo biorąc pod uwagę wydatki na Badania i Rozwój, wydajność pracy i kształcenie specjalistów jest
Pobierz chwed - > mocno zdziwiony jestem świętokrzyskim,
 te województwa mają potencjał do ro...
źródło: comment_1585557355e9i5U0M0JMrNliWVZiQTF5.jpg
@totek: Busko to małe miasteczko, wlasnie z tych 10-20k ludzi a nie jedno z największych. Największe to Kielce i dalej w kolejności Ostrowiec św. Starachowice, Skarżysko kamienna. Ostrowiec ciut większy, 2 pozostałe około 50 tys mieszkańców. Z jakichś fabryk to Huta ostrowiec, MAN Bus, Mesko, PKC Group, cementownia w No winach, Trzuskawica, Defro, no i mniejsze. To tak na szybko. Ale fakt potentatem to nie jesteśmy