Wpis z mikrobloga

Mam marzenie, że cała ta pandemia będzie motorem napędowym dla polskich uczelni, wykładowcy zaczną nagrywać wykłady na YouTube, będzie można w każdej chwili obejrzeć, przewinąć, powtórzyć czy podglosnic. Zostaną tylko konsultacje żeby dopytać w przypadku wątpliwości i zajęcia czysto praktyczne, na których trzeba pokazać co i jak.
#koronawirus #polskamyslszkoleniowa
  • 26
  • Odpowiedz
@manjobanjo: #!$%@?, miałem przyjemność spotkać jednego prowadzącego, który odszedł od standardowych wykładów ( prowadził jako takie ćwiczenia zamiast tego) i miał na stronie materiały nagrane krótkie max 15 min filmiki gdzie wyjaśnia rzeczy i np. dwa filmiki przed następnym wykladem, bardzo fajnie to wyszło ale reszta nie będzie chciała poświęcić czasu żeby coś takiego zrobic, bo po co przyjdą, pogadają o prezentacji, która robili X lat temu i zrobione
  • Odpowiedz
@manjobanjo: Nie wierzę w cuda. Nasi profesorowie i (pożal się boże) nauka, to grzebanie w śmietniku nauki prawdziwej i mielenie tych śmieci w "własne" prace. Badań w tym tyle co kot napłakał. Prace licencjackie ale na 500 stron i z czterema setkami pozycji w bibliografii zamiast dwudziestu.

Nie powiem że nie zazdroszczę, chciałbym być jednym z nich. Od siebie niewiele, ale kasa jakbym zbawiał świat, który mogę zwiedzać za nie swoje
  • Odpowiedz