Wpis z mikrobloga

@interman: > trzeba się pochwalić bo inaczej czyn jest nie przydatny lub nieistotny? Szukanie atencji nawet przy fake wirusie. Szok
To wcale nie tak, że takie akcje są nagłaśniane po to, żeby zachęcić innych, może niekoniecznie wiedzących jak zacząć. Jak ktoś ma drukarkę 3d i nie wie jak zacząć, może napisać do ludzi, którzy już to robią i poprosić o wskazówki.
  • Odpowiedz
to nie do mnie pytanie. Szpitale mają na to zapotrzebowanie, my wyszliśmy na przeciw tym potrzebą


@donemesso: Powiedz, co na to szpitale? Czy oni rzeczywiście potrzebują tych przyłbic czy to jest tylko taki rodzaj "uspokojenia sumienia" - coś zrobiłem.

Sam się zastanawiam, w pracy mam jakąś drukarkę 3D, mógłbym drukować mocowania do przyłbic (są STLe do tego), tylko nie ma sensu to robić jeżeli w praktyce nikt tego nie będzie używał
  • Odpowiedz
@lilagirl: normalnie potrzebuje, ale teraz nikt już na to nie patrzy. Używa się masek do nurkowania z Decathlonu, masek ochronnych przemysłowych 3M (to już wypas), różnych wydruków, uszytych z fizeliny maseczek chirurgicznych.

Czy oni rzeczywiście potrzebują tych przyłbic czy to jest tylko taki rodzaj "uspokojenia sumienia" - coś zrobiłem.


@kwanty: nie do mnie pytanie, ale odpowiem, bo też mi się zdarza przyłbic używać, a teraz drukuję i rozmawiam z kolegami
  • Odpowiedz
Polecicie sklep żeby kupić ten przeźroczysty materiał?


@Kopaczos: ja akurat dostałem pleksę ciętą laserowo za darmo od firmy która chciała pomóc, ale z tego co wiem to spisze się folia do bindowania w formacie bodajże a3, ogólnie to możesz zajrzeć tutaj, znaleźć koordynatora/grupę i zapytać, tam być może nawet dostaniesz za darmo te szybki, tam też będą wiedzieć który szpital potrzebuje itp.

https://fiberlogy.com/pl/drukarze-dla-medykow/#koordynatorzy
  • Odpowiedz