Wpis z mikrobloga

  • 0
@memento_mori Do ucieczki jest potrzebna prędkość powyżej drugiej kosmicznej. Owszem możesz się oddalać do Ziemi ze stałą prędkością, ale po zaprzestaniu działania siły rownoważącej Twój ciężar spadniesz z powrotem.
  • Odpowiedz
w ogóle to błędny trochę opis. Do wyniesienie czegoś w przestrzeń np. na niską orbitę okołoziemską wystarczy 28000km/h.

Podana prędkość to prędkość ucieczki, która pozwala oddalić się od ciała niebieskiego. Czyli druga prędkość kosmiczna.


@malinowy_krol: dlaczego błędny opis?
Masz tam napisane "wyniesienia obiektu w przestrzeń kosmiczną". O ile się orientuję, to niska orbita okołoziemska, o której piszesz, "należy" jeszcze do atmosfery planety. Więc nie wiem czy o termo czy egzosferze,
  • Odpowiedz
@vostok podałem przykład. Przestrzeń kosmiczną to ok 100km chyba, tak się przyjęło. Podobno ktoś ten już uznaje od 80km. Nie wnikam. Cząsteczki atmosfery ziemi znaleźli gdzie blisko księżyca nawet :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja rozumiem że jest to obliczane na podstawie przyciągnia... Ale zastanawia mnie jedno... jak kur... postawic rakietę na planecie gazowej()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja rozumiem że jest to obliczane na podstawie przyciągnia... Ale zastanawia mnie jedno... jak kur... postawic rakietę na planecie gazowej()
  • Odpowiedz