Wpis z mikrobloga

@Kotlet_Rybny: Hantawirusy rozprzestrzeniają się poprzez wydzieliny gryzoni, które następnie w postaci pyłu/aerozolu dostają się do organizmu (przykład : mysz nasikała na siano w stodole, siano się kurzy, kurz dostaje Ci się do nosa albo oka). Nie pieprz głupot o żarciu zwierząt.
@Czesiowcy: Nie musisz go zjeść, wystarczy że będziesz miał kontakt z wydzielinami tego gryzonia. Nie spowoduje to jednak epidemii, chyba że szczuru zaczęłyby latać jak latające szczury i srać każdemu na głowę.
Nie spowoduje to jednak epidemii


@WilecSrylec: Stary, to nie ja insynuuję, że jest to spowodowane setkami lat przyzwyczajeń w kwestii #!$%@? zwierząt. Nie spowoduje, bo chiński hantawirus nie rozprzestrzenia się poprzez kontakt z chorymi.
@Czesiowcy: Uważasz że w Chinach nie jada się dziwnych zwierząt? A skąd ten obecny wirus wyszedł? A skąd wyszedł pierwszy SARS? Nie trzeba ich jeść by się zakazić, ale Chińczycy to robią, widziałeś targ w Wuhan?
@WilecSrylec: Nie, wcale tak nie uważam, ale nie uważam, że infekcja hantawirusem jest tym spowodowana. Ten sam mechanizm zarażeń występuje też nawiasem mówiąc przy infekcjach wirusem Lassa w Afryce i Machupo w Ameryce Południowej
@Czesiowcy: A skąd wiesz? Szczury w Chinach bo bardzo popularne danie, wystarczyło by ten był akurat źle przygotowany by się zakazić. Nigdzie nie napisałem, że Chińczyk go zjadł na surowo łapiąc we własnym ogródku.
@WilecSrylec: Stąd, że mechanizm infekcji hantawirusami jest taki sam na całym świecie. Oraz stąd, że jest to jedyny znany i potwierdzony mechanizm infekcji hantawirusami - poprzez wdychanie odchodów gryzoni w formie aerozolu. Taki detal.
@WilecSrylec: I zostańmy przy pozytywnych wnioskach ;)
Nawiasem mówiąc, nieco nakłamałem - ale to w Ameryce Południowej masz hantawirusa, który potrafi przenosić się między ludźmi. W Chinach mają tylko SARS-COV2, więc są bezpieczni ( ͡° ͜ʖ ͡°)