Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gien @manikcs @czterydwanascie @merti

O już już, wytrzyjcie ślinę z pyska. Sam wierzący nie jestem, ale średnio rozgarnięty ogarnie, że kościół też generuje straty, tym bardziej jeśli kościół parafialny jest zabytkiem. Nikt tym ludziom nie każde wpłacać, wystosowano prośbę i tyle. Jest wiele rzeczy, co do których można się #!$%@?ć do kościoła, ale ta zdecydowanie się do tego nie zalicza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iErdo: spoko, tylko taki w małej parafii na wsi z jednej tacy zbierze tyle ile ja muszę #!$%@?ć cały miesiąc. A tac w miesiącu jest nawet i 15 przy 5 niedzielach w miesiącu. Do tego śluby, chrzciny, wesela, pogrzeby, nauki w szkole i wyżej wymienione zbiórki "po domach". Nowe auto (wymieniane regularnie co 2-4 lata) za kościołem raczej nie jest synonimem biedy.
Rydzyk jest najlepszym przykładem tyle, że całkowicie bezczelnym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manikcs: ale co to jest za argument w ogóle xD Somsiad zarabia lepiej niż ty. Po pierwsze na bank nie zarabia tyle z jednej tacy na wsi (no chyba, że ty zarabiasz 1000, ale to zmień pracę). A po drugie zarabia, nie kradnie nikomu, ludzie sami mu wrzucają. Jak wam tak na tym zależy to nie walczcie z kościołem, walczcie z ludźmi którzy do tego doprowadzili. Patostreamerow też by nie było,
@iErdo: Każdy prowadzący biznes w tym okresie generuje straty ale nikt, tak jak przedstawiciele kościoła, nie prosi o daninę i to w tak bezpośredni sposób, który według mnie, pomimo tego, iż jest prośbą, jest bezczelny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iErdo: somsiad ZARABIAJĄCY (i oddający co miesiąc nie mała daninę. Btw ile kościół oddaje z "co łaska" do skarbu państwa?) więcej ode mnie nigdy nie będzie obiektem mojej zazdrości. Bycie klechą to nie praca. Zwolnienie z podatku, przywileje, datki od państwa. Jedną mszę w miesiącu zabrali, a biedota już rączki wystawia DEJ DEJ DEJ.
Spokojnie, staruchy wymrą, zostanie młodzież 1990< która jest bardziej świadoma i problem się sam rozwiąże.