Wpis z mikrobloga

Mam konto na #revolut, na którym mam otwarte 3 konta (GBP - główne, PLN i USD). Chciałbym wpłacić na konto PLN środki z konta w Santanderze. Czy wpłacając na podany w Revoulcie numer konta polski (IBAN/SWIFT) będzie to traktowane jako zwykły przelew międzybankowy, czy Santander dowali mi prowizje itd. za przelew zagraniczny? #waluty #pytanie #finanse
  • 7
Zwykły przelew, w dodatku będziesz go mieć szybciej niż między normalnymi polskimi bankami


@Saeglopur: Revolut polskie konta ma bodajże w polskim oddziale Danske Bank. W związku z tym przelew z Santandera będziesz szedł jako zwykły przelew Elixir z uwzględnieniem sesji, tak jak każdy inny przelew pomiędzy polskimi bankami.
@Dpdp: @Saeglopur: @eshabe: a ja się podepnę z pytaniem w drugą stronę. Mając już PLN na revolucie i po przewalutowaniu je na rachunku EUR, który sądząc po IBAN jest w UK, mogę zlecić wypłatę środków do polskiego banku na walutowe konto w EUR za darmo przy pomocy przelewu SEPA? W analogicznym scenariuszu USD tylko SWIFT? Ew. jest jakaś opłata za SEPA? Bo za SWIFT wiem, ze pośrednik może coś
@forsakasa: Teoretycznie Revolut nie bierze żadnej prowizji. Raz przez chwilę była mała afera jak banki pośredniczące coś brały ale później oddawali i przepraszali.

Teoretycznje twój bank krajowy może brać pieniądze za przyjęcie przelewu dewizowego(chyba z wyłączeniem euro) ale nigdy się z tym nie spotkałem dla konsumentów.