Wpis z mikrobloga

W mediach mówią, że 25% uczniów nie może uczestniczyć w e-lekcjach, ponieważ nie mają komputera, albo internetu.
Przez ostatnie 4 lata każdy bombelek dostał ok. 24 tys zł+ co roku dodatkowe 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego.
Na co oni to wszystko wydali skoro nie mają nawet jakiegoś laptopa lenovo za 1000 zł i jakiegoś taniego internetu na kartę?!
#koronawirus #szkola
  • 151
  • Odpowiedz
Przez ostatnie 4 lata każdy bombelek dostał ok. 24 tys zł+ co roku dodatkowe 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego.

Na co oni to wszystko wydali skoro nie mają nawet jakiegoś laptopa lenovo za 1000 zł i jakiegoś taniego internetu na kartę?!


@klush:

bycie idiota i manipulatorem jak
  • Odpowiedz
@klush to chyba bardziej kwestia priorytetów czyli jak masz powiedzmy 3 dzieci w podstawówce to nie kupujesz 3 komputerów bo i tak nigdzie w domu nie zmiescisz to przychodzisz z wydatkami dalej i nie myślisz żeby dublowac coś co już masz.
  • Odpowiedz
Ja, żeby móc pracować w szkole i wypełniać obowiązki służbowe, musiałam sobie kupić nowego lapka. Noszę (czy też nosiłam) go do pracy codziennie, bo w szkole komputerów służbowych brak. Do tego musiałam kupić przejściówkę, bo rzutnik w klasie jest, ale z kablem VGA. Drukarkę też musiałam kupić, żeby móc drukować sprawdziany.


@martyrologia: jak można się tak dawać ruchać w dupala to jest niepojęte XD Jak się ma w tym kraju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klush: pomyślcie, że ludzie mają rodzeństwo
Po co po komputerze na głowę każdego domownika. są telefony
  • Odpowiedz
@klush: Pewnie te 25% ma smartfony więcej warte niż dobrej jakości komputer. A tak na serio, mam nadzieję e to wymówka tych którzy uczyć się nie chcą, a nie taka bieda wśród 1/4 uczniów.

Nie chcę mi się wierzyć, że w 2020 ktoś nie ma komputera i internetu. Nie pochodzę z bogatej rodziny, ale pierwszy komputer to miałem z 13 lat temu? Co do łącza, to na wsiach jest lepszy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@klush: mamy 2020 r., w krajach 3. świata co druga baba 60+ siedzi na targu ze smarfonem, gra w Candy Crusha i wysyła emoji na whatsappie z wnukami w przerwie od sprzedawania ryżu, a ktoś twierdzi, że w Polsce ludzi nie stać na kupno każdemu dziecku jakiegokolwiek urządzenia umożliwiającego e-learning :-).
  • Odpowiedz
@klush:
Nawet w Warszawie są miejsca z takim żałosnym dostępem do internetu że jedyne co można mieć to jakiś mobilny internet z data capem gdzie idzie przez cały taki miesięczny data cap przejeść w przeciągu 10 video lekcji
  • Odpowiedz
@klush po prostu powinna zostać przeprowadzona kontrola co zostało zakupione za te benefity. Problem w tym jak udowodnić, że laptop jest na stałe w domu i należy do dziecka.

Madki mogą jednego laptopa pożyczać po całym osiedlu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja ostatnio kupiłem na allegro ThinkPad t530 i5 3320 i to z ssd za 350zł oraz HP probooka 6470b ten sam procek i 1tb hdd za 300 zł. Pełno tych laptopów na allegro. Wydajność aż nadto do normalnego użytkowania. 600 zł to tylko trochę ponad 500+ za jeden miesiąc, a już 2 laptopy dla 2 dzieciaków.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: i co z tego, że minimalnie nie zarabiają? Jeśli mają trójkę dzieci to mają mieć 5 laptopów w domu? Nie przesadzasz trochę?


@dziki_bulbazaur: Jak jest takie zapotrzebowanie to co zrobisz? Kupisz dzieciom lapki bo dostajesz na to pieniądze i nie ma wymówki mirek, jak już nie będzie potrzebny można odsprzedać, oddać albo wyrzucić, ale nie gadaj że to głupota że każdy ma mieć swój komp, skoro czasy
  • Odpowiedz
Przez ostatnie 4 lata każdy bombelek dostał ok. 24 tys


@klush: nie dostał. 500+ na jedno dziecko jest od bodajże września 2019 roku. W moim przypadku co najwyżej starcza na opłacenie jedzenia w przedszkolu, godziny dodatkowe (tak aby wyszło 8h dziennie pobytu dziecka w przedszkolu) i 2 zajęcia dodatkowe. I cyk po kasie i cyk inflacja :/
  • Odpowiedz
@klush: jak to na co, nowy samochód na raty, akurat wyjdzie cosik koło 500 zeta za coś małego. A jak gówniaków więcej to i większe auto idzie kupić.

Jak ktoś do tej pory zarabiał np 5000 (z dwóch wypłat) i mu wystarczało a tu wpadł jeszcze dodatkowy tysiak z 500+ to pomyślał a czemu se nie kupić?
  • Odpowiedz