Wpis z mikrobloga

@doges: Kolejny który nie wie a się wypowiada. Test służy do diagnozowania, jeśli przebadasz dużą liczbę osób, to te osoby którym test wyjdzie pozytywny szybko możesz odizolować od osób zdrowych. Dzieki czemu możesz w miarę sensownie i spokojnie kontrolować epidemie oczywiście sam test cudów nie czyni do tego masz inne narzędzia jak kwarantanny, zamknięte sklepy, granice itd. No ale to chyba za trudne żeby to zrozumieć?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doges: Maseczki powinny być obligatoryjne, bo skąd mam wiedzieć czy pacjent którego badam nie jest nosicielem koronawirusa, który zarazi mnie i mojego kolegę z zespołu?
  • Odpowiedz
@Cziken1986: w Niemczech "robi się testy", owszem ale nie podaje wynikow. Chodzi o to że moja kuzynka mieszkająca tam (jest Niemką, tam się urodziła) robiła dwa tygodnie temu test wraz z całą załoga z pracy (dentyści) i nie mają do tej pory. Ponownie kilka dni temu robiła test i to samo. Mówią że to pić na wodę dla statystyk. Robią tylko zarażonym w szpitalach. Niemcy też mają najniższy wskaźnik umieralności hmmm
  • Odpowiedz
@Cziken1986: Nasi rozmówcy zwracają także uwagę na to, że aktualnie Japonia wykonuje około tysiąc testów dziennie, mimo informacji o możliwości przeprowadzenia niemal ośmiu tysięcy.

- Japońskie Ministerstwo Zdrowia oznajmiło, że wykonywanie większej liczby testów nie jest konieczne, co brzmi dość kontrowersyjnie w obliczu aktualnej sytuacji i zaleceń WHO dla państw o testowaniu wszelkich podejrzanych przypadków. Japonia wypada blado również w porównywaniu z Koreą Południową, gdzie dziennie wykonuje się więcej testów niż
pro666full - @Cziken1986: Nasi rozmówcy zwracają także uwagę na to, że aktualnie Japo...

źródło: comment_1585040629qs6K90vBuyngY6uAkhHvyy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@doges: Widzisz problem jest w tym że u nas chorzy czekają na testy (jeden nawet zmarł czekając) mimo że testów mogą rzekomo robić masę. A jaka jest prawda pokazuje dyrektor który zwolnił położoną która mówiła że brakuje sprzętu, za to poleciała bo siała panikę i kłamała, teraz ten sam dyrektor prosił o pomoc bo brakuje maseczek itd
  • Odpowiedz